Атлетико са играчем мање и без искљученог Симеонеа у Лондону закорачио ка финалу Лиге Европе, Олимпик велики део посла одрадио у Марсеју

Фудбалери Арсенала и Атлетико Мадрида одиграли су нерешено 1:1 у првој утакмици полуфинала Лиге Европа.

Детаљ с меча Арсенала и Атлетико Мадрида фото: Бета/АП

Александре Лаказет је довео Арсенал у вођство у 61. минуту, а изједначење Атлетику донео је Антоан Гризман у 82. минута. Екипи Арсена Венгера је посао на вечерашњем мечу био доста олакшан на њеном самом почетку. Шиме Врсаљко је већ у другом минуту зарадио жути картон, а само осам минута касније и други, па је оставио своју екипу с играчем мање на терену. Фудбалер Атлетика је за тих 10 минута на терену поставио два рекорда зарадивши најбржи жути и најбржи други жути картон у Лиги Европа ове сезоне. Врсаљко се није мирио с том одлуком судије, а страсти су се додатно узбуркале када је у 14. минуту због протеста црвени картон добио и тренер Атлетика Дијего Симеоне. Арсенал је након тога имао велики број прилика, али није успео да погоди мрежу шпанске екипе. Одбрану Атлетика пробио је у 61. минуту Лаказет. Вилшир је убацио лопту у казнени простор, а Лаказет је главом погодио мрежу гостујуће екипе. У серији напада Арсенала, Атлетико је стигао до изједначења, а стрелац је био Гризман у 82. минуту. Фудбалери Марсеја су направили велики корак ка финалу у Лиону, пошто су на свом терену славили против Салцбурга 2:0. Голове за победнички тим постигли су Флоријан Товен у у 15. и Клинтон Н'Жије у 63. минуту. Асистент код оба поготка био је Дмитри Паје. Реванш утакмице на програму су 3. маја. Извор: Бета