ПАРТИЗАН "ИЗРУДАРИО" ПЕТУ ПОБЕДУ У НИЗУ! Црно-бели освојили и Валенсију

Кошаркаши Партизана у првој утакмици дуплог програма ове седмице у Евролиги гостовали су Валенсији и на крају су славили са 72:67. Ово је пета победа заредом црно-белих у елитном такмичењу.

Можда и одлучујићи моменат утакмице била је украдена лопта Џејмса Нанелија у последњем минуту, а потом и поени.
Најефикаснији у победи Партизана били су Ледеј и Нанели са 14 поена, док је Кевин Пантер убацио 13, а Пи Џеј Дозир девет. У редовима Валенсије Џоунс је убацио 14, а Робертсон 12.

Тешко се долазило до кошева на старту меча, Валенсија се држала највише офанзивним скоковима, док је Партизан направио разлику добром игром Џејмса Нанелија и Матеуша Понитке.

Старт је обележио и инцидент у ком је полиција тукла навијаче пендрецима, чак је и меч на кратко прекинут, али и убрзо настављен.

У трећој четвртини црно-бели су на крилима Ледеја и Пантера успели да се одлепе, а онда је Дозир шутевима са полудситанце довео црно-беле на девет поена предности шест минута пре краја утакмице.
Црно-бели су добили велику шансу да упишу нови тријумф у гостима у оквиру Евролиге и то против веома тврде Валенсије.