Звезда пише историју Јадранске лиге!

СКОПЉЕ - Кошаркаши Црвене звезде савладали су МЗТ у Скопљу са 79:76 и тако су задржали максимални учинак у АБА лиги после 13 кола.
КК Црвена Звезда (Фото: freeimages.com)

Том победом црвено-бели су остварили најбољи старт у историји Јадранске лиге, пошто су оборили рекорд Олимпије од 12 тријумфа у низу. Екипа Дејана Радоњића одиграла је бриљантно прво полувреме, водила је са 55:35, али је у наставку уследио огроман пад, па је на седам минута до краја МЗТ повео са 64:63. Ипак, црвено-бели су се тада тргли, прво је Блажич везао четири поена, а потом је Јовић преузео одговорност – погодио је тројку, а онда и уписао две асистенције за Марјановића. Последњу шансу МЗТ је пропустио на двадесетак секунди до краја – Цветковић је при заостатку 77:74 промашио полагање, а Блажич је са пенала потврдио тријумф. Најефикаснији код црвено-белих био је Мајк Цирбес са 13 поена (6-8 из игре, 8ск), а он је све поене постигао у првом полувремену. Лука Митровић имао је 12 поена (5-12 из игре) и 10 скокова, Маркус Вилијамс такође је уписао 12 поена (4-8 из игре, 2аст), Бобан Марјановић дао је 10 поена (5-7 из игре, 4ск), баш као и Стефан Јовић (4-5 из игре, 4аст).
Прочитајте још:Скупштина Звезде: Џајић почасни председник, стадион преименован у „Рајко Митић“ Звезда победила Лаборал Радоњић: Желимо да Звезда настави победнички низ
Меч је у стартној петорци почео Марко Тејић и дао је 5 поена за девет минута на паркету, а играо је и Никола Ребић – 2 поена и по скок и украдена лопта за пет минута у игри. Александар Цветковић, Звездин плеј на позајмици у МЗТ-у, био је најбољи код домаћих са 19 поена (5-14 из игре), 4 скока и по 3 асистенције и украдене лопте, док је Предраг Самарџиски додао 17 поена (7-13 из игре) и 10 скокова. ’Двоцифрен’ је био и Сеад Шеховић са 14 поена. У следећем колу, већ у среду од 13 сати, Црвена звезда гостује Левском у Софији, а МЗТ дочекује Мегу. Извор: б92