(ВИДЕО) ЛШ: Барса и ПСЖ сачували предност

Изненађења није било, Барселона и Пари сен Жермен придружили су се Бајерну и Атлетику у четвртфиналу Лиге шампиона, победама од 2:1 над Манчестер ситијем и Леверкузеном.
Радост фудбалера Барселоне после Месијевог гола (ФОТО: јутјуб скриншот)

Иако су Немци повели на Парку принчева већ у петом минуту, вероватно ни они највећи оптимисти међу њиховим навијачима нису помишљали да би могло да се надокнади 0:4 са Бај арене. Да су били у праву потврдио је Маркињош иједначујућим голом сао седам минута касније, а коначан резултат на мечу постигао је Лавеци у 58. У међувремену је Златан Ибрахимовић погодио пречку, а Ролфес промашио пенал и то је најинтересантнији догађај на утакмици као и обележје ове рунде такмичења јер је реч о четвртом узастопном казненом ударцу у Лиги шампиона који није искориштен. Јуче је непрецизан био Томас Милер, а пре три недеље на првом сусрту Бајерна и Арсенала промашили су и Алаба и Езил. Можда би прецизан с беле тачке био неко из Ситија да је досуђен "чист" пенал над Џеком, али судија није мислио да је Пике начинио прекршај. Каталонци су се дуго мучили, гости из Енглеске имали више од игре и неколико шанси које нису искористили па је по старом неписаном правилу ове игре уследила казна. Егзекутор је у 68. минуту био, ко други него Лео Меси, који одавно није био у овако добром издању, ваљда је исповраћао све што је имао? Десетак минута касније грађани су остали са десеторицом, као да не могу без искључења против Барселоне, али и тако ослабљени стигли су преко Компанија до изједначења у 89. минуту. Само 60 секунди касније, тачку на ову утакмицу и учешће енглеских емира у Лиги шампиона доноси Дани Алвеш. Наредне седице биће одигране преостале утакмице осмине финала. У уторак се састају Р. Мадрид и Шалке, односно Челси и Галатасарај, а у среду су на програму утакмице Б. Дортмунд - Зенит и Манчестер ј. - Олимпијакос. Жреб за четвртфинале и полуфинале, као и номиналног домаћина финалне утакмице одржаће се у Ниону 22. марта. ) Извор: Правда