Европа лига: Орлови очерупали петлове, Бетису Дерби Севиљано

Српска колонија из Лисабона наставља успешан поход у Европа лиги. Бенфика је са 3:1 савладала Тотенхем на његовом Вајт харт лејну, а у победи су учествовала три српска репрезентативца. Љубомир Фејса и Лазар Марковић играли су свих 90 минута док је Миралем Сулејмани место на терену препустио Енцу Перезу у 65. минуту.
Марковић, Фејса и Сулејмани (3, 4, 5. с лева) ФОТО: Фејсбук/SportLisboaBenfica

Голове за лисабонске орлове постигли су Луизао у 58. и 84, и Родриго у 29, а једини гол за петлове постигао је у 64. минуту Ериксен прелепим ударцем из слободњака. Победу у гостима остварил ису и Бетис у севиљском дербију (2:0), као и Валенсија против Лудогореца. Слепи мишеви имали су играча мање већи део утакмице, али су и поред тога убедљиво славили на гостовању у Бугарској. Домаћин је при резултату 0:1 промашио и пенал. После ремија 1:1 у италијанском дербију између Јувентуса и Фјорентине више разлога за задовољство имају навијачи љубичастих међу које спада и нови премијер Италије Матео Ренци, као и бивши нападач Партизана и виоле Стеван Јоветић који су најављивали пролаз њихових љубимаца. Дуел португалског и италијанског представника Порто-Наполи решио је јединим голом на мечу Џексон Мартинез, а минималну победу на свом терену остварио је и АЗ алкмар против Анжија. Базел и Салцбург одиграли су меч без голова, али су се мреже пет пута тресле у Лиону где је Плзењ неочекивано повео да би лавови брутално преокренули на 4:1. Реванши су на програму 20. марта. Извор: Правда