Звездина игра сезоне, "петарда" у мрежи Вождовца!

Након јесењег пораза од Вождовца, фудбалери Црвене звезде остали су и без бодова и дресова, које су навијачи захтевали да скину већ на терену. У том тренутку заостајали су за Партизаном шест поена.

У суботу увече, пред 16.250 посетилаца "Маракане", играчи Славише Стојановића доказали су да нису заборавили "змајевима" то поподне на Врачару. Победили су их 5:1 и дефинитивно задржали прво место на табели. Головима Драгана Мрђе (два), Абиоле Дауде, Ненада Милијаша и Дарка Лазовића, лидер Суперлиге није оставио ривалу ни трунку наде да би поново могао да изненади. Пружио је најбољу игру ове сезоне и приредио својим навијачима вече без стреса. Тим Зорана Милинковића био је у већем делу утакмице идеалан ривал црвено-белима за подизање форме. То су доказале и минијатуре расположеног Милоша Нинковића, као и нескривена љутња Дауде када је Славиша Стојановић одлучио да га изведе из игре. Међутим, у суботу увече нико није имао ни право, а ни разлог да приговара Звездином тренеру. Славиша Стојановић ушао је у клупску историју, као шеф струке који је водио Црвену звезду до 11. узастопних првенствених тријумфа. Таквим учинком престигао је Валтера Зенгу, а његов тим мораће још дуго да побеђује ако хоће да достигне Звезду Славољуба Муслина, која је од фебруара до јуна 2000. године "везала" 17 победа. Победник је одлучен већ после 32 минута игре. Погоцима Милијаша, Дауде и Дарка Лазовића, црвено-бели су ставили до знања и противнику и гледаоцима да ће бодови остати у Љутице Богдана... На полувремену, на семафору је писало 4:0 (голом Драгана Мрђе), а катастрофа "змајева" била је наговештена. Међутим, није се потпуно догодила. Решени да се не уморе превише, црвено-бели су почели друго полувреме дефанзивно опредељени. Гости су им запретили у 54. минуту, голом Данила Секулића. Одговор на тај погодак стигао је брзо, већ у 63. минуту, још једним поготком Драгана Мрђе, после велике грешке штопера гостију Александра Васиљевића "Сатаре". До краја није било узбуђења, осим једне пропуштене прилике Дарка Лазовића. Славиша Стојановић послао је у завршници на терен опорављеног Ђорђа Ракића, као и Марка Петковића, иако је прошлог викенда било поручено да ће због повреде задобијене у Новом Саду морати да мирује десетак дана. Фудбалери Црвене звезде дочекаће недељу са четири бода предности у односу на Партизан, који ће свој меч 21. кола играти на Карабурми, против ОФК Београда (14.30). Наредног викенда, црвено-бели гостују Спартаку. Извор: Мондо