(ВИДЕО) Полувреме на дербију: Партизан у предности

Завршено је прво полувреме 146. Вечитог дербија после кога навијачи Партизана имају разлог да славе, а стручни штаб Звезде имаће тежак задатак да у 15 минута паузе пронађе грешке у игри и упути играче како да се врате у игру. Партизан води 1:0 голом Дринчића, а голман црно-белих Лукач одбранио је два пенала играчима црвено-белих Милошу Нинковићу и Срђану Михаиловићу!

"Доминирали смо у свим сегментима игре, имали смо 2-3 стоодстотне шансе у првих 15 минута, ако наставимо у овом ритму, мислим да неће бити проблема" , рекао је помоћни тренер Партизана. Његов колега из црвено-белог табора истакао је како би боље било да се Звезди више не суде пенали, имајући у виду, не само незапамћен случај да се промаче два на једном дербију, него и очајну конверзију најстроже казне у сезони, јер Звезда је реализовала само два од осам досуђених пенала. ТРеба рећи, да ће у случају истог броја бодова на крају одлучивати међусобни сусрети, а ако овај дерби заврши резултатом из првих 45 минута тај параметар биће изједначен. У том случају гледа се гол разлика, која је у овом тренутку на страни Звезде, али није ненадокнадива. Црвено-белима, наравно, остају три бода предности које би морала да прокоцка у наредна четири кола... Извор: Правда