Победа романтичара, голеада у Крагујевцу

ОФК Београд је после пете победе у последњих шест мечева врло близу опстанка у елити. Романтичари су на Старој Карабурми били бољи од комбинованог састава Напретка, који је на терен истрчао са девет нових играча у односу на прошло коло.
(Фото: ofkbeograd.co.rs)

Већ у 4. минуту после сјајне акције Дражића лопта је дошла доЧаврића, који је оборен у шеснаестерцу гостију. Чаврић је узео лопту и потом донео вођство ОФК Београду са беле тачке. Већих узбуђења није било све до 66. минуту, кад је предност Романтичара дуплирао искусни Ивица Јовановић. У 77. минуту је наду Крушевљанима вратио Ндиаје, после асистенције Чаврића. Ипак, то је било све од екипе Ненада Лалатовића у овом мечу. Најузбудљивије је било у Крагујевцу, у мечу директних конкурената за опстанак, Радничког 1923 и Јавора. Ивањичани су имали велику предност од 2:0. Најпре је Јавор у вођство довео Ивеља, шутем са 5-6 метара у 8. минуту, Чанчаревић је тада био немоћан. Кад је у 59. минуту погодио и Веселиновић, чинило се да ће сва три бода у Ивањицу. Ипак, Крагујевчани су тада кренули на све или ништа, а упорност им се врло брзо исплатила. Само минут касније наду је вратио Иван Петровић, а у 75. минуту је уследило изједначење после поготкаКнежевића – 2:2. Нису се гости предавали, под вођством Славенка Кузељевића, бившег тренера управо Радничког 1923, желели су сва три бода и у томе су умало успели. Злата вредан гол постигао Милошковић, бивши играч Крагујевчана! Није то било све на „Чика Дачи”. Домаћи су у буквално последњим секундама сусрета дошли до великог бода! У трећем минуту надокнаде Раднички је изједначио, Адамовић је из велике удаљености донео велики бод домаћима На Бањици још један дуел дављеника. У мечу огромне важности „празне пушке”. Пећинчани су били бољи ривал у првом, Грађевинари у другом полувремену, али је на крају јунак био голман Рада Даниловић. У 88. минуту меча Крунић је изашао сам испред голмана Рада, али није успео да искористи прилику која би највероватније обезбедила три бода Сремцима. Голова није било ни у Новом Пазару, а таквим исходом свакако могу да буду задовољнији гости, који су у борби за европску визу практично овим ремијем елиминисали Пазарце. Семафор 28. кола Јелен Супер лиге:Нови Пазар – Чукарички 0:0ОФК Београд – Напредак 2:1 (Чаврић 4. једанаестерац, Јовановић 66 – Ндиаје 77) Рад – Доњи Срем 0:0Раднички 1923 – Јавор 3:3 (Петровић 60, Кнежевић 75, Адамовић 90+3 – Ивеља 8, Веселиновић 59) Слобода Поинт – Црвена звезда 0:2 (Милијаш 4, Печник 39) 19,00: Раднички (Ниш) – Спартак 20,00: Партизан – Вождовац 20,00: Војводина – Јагодина Извор: Спортски журнал