Најновије

ПАТРИЈАРХ КИРИЛ УПОЗОРАВА: Неконтролисане миграције - опасност за Русију!

Неконтролисане миграције и проблеми повезани са њима представљају опасност за Русију данас, рекао је патријарх московски и све Русије Кирил на седници Врховног црквеног савета у среду.

„Црква је била једна од првих која је сведочила претњи коју представља такав феномен као што су неконтролисане миграције. Када говоримо о добрим односима између религија, не смемо превидети одређене изазове, тешкоће, па чак и опасности које могу настати у овој области. Једна таква опасност је неконтролисана миграција. Али проблеми повезани са њом нису последица међуверских тензија, а још мање међуверских сукоба, што је нешто о чему се мора разговарати и објашњавати људима“, рекао је патријарх Кирил.

Патријарх је нагласио да је хармонија између православних хришћана и муслимана, као и представника других религија, историјски избор Русије, а свештенство се суочава са задатком не само да очува међуверску хармонију већ и да је ојача пред заједничким претњама.

„Ово не значи спајање верских доктрина или замагљивање догматских разлика — то је искључено. Али у области грађанског живота, у служби државе и друштва, дужни смо да делујемо као јединствена снага, недвосмислено одбацујући оне који желе да сеју раздор и да окрећу људе једне против других“, закључио је патријарх Кирил.

Погледајте ОВДЕ нови интервју портала Правда са Иваном Костићем из Двери

Извор: Правда.рс

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА