Фантастичном одбраном до убедљиве победе

У првом колу Евролиге на домаћем терену Црвена звезда савладала је француски Стразбург резултатом 81 - 59.
Мајк Цирбеш (Фото: Принтскрин јутјуб)

Француски тим боље је отворио утакмицу. Имао је тим Стразбура константну предност све до почетка друге четвртине када је Црвена звезда преузела контролу утакмице. Уз велику подршку са трибина и феноменалну одбрану црвено-бели су преузели конце игре и свели француски тим на само 12 поена у другој четвртини. До краја утакмице Звезда није испуштала предност и заслужено је славила. На овој утакмици у Евролиги су дебитовали Рајан Томпсон, Марко Гудурић и Стефан Настић. Бољи од осталих у редовима Црвене звезде били су Мајк Цирбеш са 18п, 7ск, 1ул, 1ас Лука Митровић 13п (2-2 за 3 поена), 6ск, Рајан Томпсон 11п, 3к, 1ас и феноменални Стефан Јовић 12п, 2ск, 2ул, 5ас. У екипи Стразбура најбољи је био Родриго Бубоа 17п, 4ск, 3ул, 1ас, Владимир Голубовић је додао 12п, уз 3ск и 1ул, а Жереми Лелуп додао је 11п, 6ск, 1ул, 1ас. И поред убедљиве победе забрињавајућа је игра Гаја Мекела, Израелца у редовима Црвене звезде. Он је доведен да буде приви плеј црвено-белих али данас није показао ништа вредно помена. Мекел је из игре шутирао (1-7 за 2 поена) имао је 2 изгубљене лопте и 2 пута је изблокиран при покушају улаза. Једино добро што је урадио Мекел на вечерашњој утакмици је 5 проигравања за поене својих саиграча. Ништа посебно није показао ни Софоклис Скорцијанитис који је доведен да би био доминантни центар, какав је то прошле године био Бобан Марјановић. Оно што Звезду може да радује је игра феноменалног Јовића који је фантастично командовао одбраном своје екипе, као и игра младог Гудурића који је вечерашњом партијом најавио велике могућности.
Прочитајте још: НАМЕШТЕНА УТАКМИЦА: Хитна истрага УЕФА – избацују Албанију, Србија у баражу?!Друловић нови тренер Партизана (ВИДЕО)
Извор: Правда/Илија Вуксановић