Раднички ремизирао и са Партизаном, нова прилика за Звезду (ВИДЕО)

БЕОГРАД - У новом колу Суперлиге нови кикс Партизана, нови реми за Раднички и Нова прилика за Црвену звезду.
Партизан - Раднички Ниш 0:0 (Фото: Јутјуб принтскрин)

Фудбалери Партизана и Радничког из Ниша ремизирали су вечерас у Хумској 0:0 у 17. колу Суперлиге Србије. Јесењи првак није успео да савладала одличног голмана Радничког Милана Борјана, који је израстао у јунака меча. Канадски репрезентативац био је нерешива енигма за ослабљен напад Партизана у овом прелазном року, након одлазака Петра Шкулетића и Данка Лазовића. Њихова замена Немања Којић није имао свој дан, као ни млади Иван Шапоњић који је у последњем минуту пропустио велику шансу да донесе тријумф црно-белима после асистенције Саше Илића. Партизан је новим киксом пружио је још једну шансу Црвеној звезди да закомпликује борбу за титулу уколико сутра актуелни шампион победи у Јагодини. Екипа Марка Николића, који због суспензије није могао са клупе да води тим, ушла је веома мотивисано и офанзивно у меч, већ у првом нападу Никола Нинковић је могао да се упише у стрелце, али је штопер гостију Лакић-Пешић избацио лопту са гол линије. Раднички је неколико минута после тога могао да казни црно-беле за промашај, али је голман Живковић успео да одбрани ударац Ашћерића "један на један". Чврста и искусна екипа Радничког успешно се бранила током целог меча и на крају сачувала мрежу, пресликавши игру против Звезде у понедељак. Партизан је постигао гол у 72. минуту преко Петра Грбића, али је судија Роберт Киш Чепеги проценио да је претходно Немања Којић био у офсајду. Резултати и стрелци 17. кола:
  • Борац - Рад 0:1 (Михајловић 32)
  • Напредак - Раднички Крагујевац 1:0 (Ивичић 26)
  • Војводина - Младост 2:1 (Гаћиновић 50, Иванић 63. - Големић 76. пенал)
  • Спартак - ОФК Београд 1:0 (Ивановић 14)
  • Вождовац - Доњи Срем 0:1 (Спалевић 49)
  • Нови Пазар - Чукарички (Радивојевић 10. - Матић 21, Срнић 47)