"ЛАЛЕ" НА ПРАГУ ЕЛИМИНАЦИЈЕ: Лоша Војводина убедљиво поражена

Фудбалери Војводине убедљиво су изгубили од чешке Викторије са 3:0, у првој утакмици баража за Лигу Европа.
Трећи гол у мрежи Војводине (Фото: Јутјуб)

Стрелци у Плзењу били су Јан Копиц у 25. и 82. и Ондреј Ванек у 51. минуту. Реванш ће се играти следећег четвртка у Новом Саду. Новосадска екипа је бојажљиво почела сусрет пред пуним стадионом Досан арена, али су нервозни били и домаћи играчи. Војводина је прву прилику у првом полувремену имала у 12. минуту, када је Александар Станисављевић шутнуо преко гола са 20 метара. Чешки тим је у 21. минуту имао одличну шансу преко Патрика Хрошовског, чији је шут изблокиран, иако је дуго био сам у Војводинином казненом простору. Викторија је повела у 25. минуту после уигране акције из конера. Јан Коварик је центрирао са леве стране до Франтишека Рајторала, који је био сам на 25 метара и из волеја убацио у шеснаестерац, где је Копиц одлично реаговао и шутем из прве савладао Срђана Жакулу.
Жакула је био одличан, али је ипак три пута вадио лопту из своје мреже
Гости су након примљеног поготка имали две мање шансе, али је добро бранио Матуш Козачик шутеве Станисављевића и Огњена Ожеговића. Велике шансе домаћи фудбалери имали су у 40. и 43. минуту. Прво је Колар лоше шутирао иако је био сам испред противничког гола, а потом је Жакула одлично одбранио ударац Ванека. Домаћин је агресивно почео друго полувреме и већ на почетку имао неколико добрих прилика, али није успела да их искористи. Предност Викторији од 2:0 Ванек је донео пошто је лопта након његовог шута са 20 метара закачила једног одиграча Војводине и преварила Жакулу. Војводина је након тога покушавала, али није направила ниједну озбиљнију шансу, док је Викторија имала неколико и да убедљивије победи, али је Жакула добро бранио. Коначних 3:0 поставио је Копиц својим другим голом у 82. минуту, када је после одличног центаршута Милана Петржеле остао сам пред голмана Војводине и лако га савладао. Утакмици у Плзењу, поред 10-ак хиљада домаћих, присуствовало је и око 300 навијача новосадског клуба.
Прочитајте још:Војводина игра европскиСА ИГРАЧЕМ МАЊЕ: Партизан се са минималним поразом враћа из Белорусије (ВИДЕО)