ШОК У ЧАЧКУ: Борац срушио шампиона

Кошаркаши Борца направили су велико изненађење пошто су у Чачку победили Црвену звезду 70:63 (23:17, 14:9, 18:15, 15:22) у трећем колу Суперлиге Србије.

Филип Човић фото: Бета

Борац сада има максималан учинак у Групи А домаћег шампионата, док је Звезда претрпела први пораз. Најефикаснији у победничком тиму био је Никола Пешаковић са 13 поена, поен мање убацио је Марко Стојадиновић, док је Милош Димић додао 11. На другој страни, истакао се Филип Човић са 18 поена. Поред њега двоцифрени учинак имао је још само Марко Кешељ, који је меч завршио са 10 поена. Борац је одлично одиграо прво полувреме и константно је, осим у уводних неколико минута, имао предност. Чачанска екипа је потпуно избацила из ритма црвено-беле, који су на другој страни редјали промашаје. На велики одмор се отишло са 11 поена предности за домаћу екипу, а та предност је у трећој деоници порасла на максималних плус 18. Актуелни шампиони Србије су се тргли тек у последњој четвртини када су серијом 10:0 пришли Борцу на само три поена заостатка (57:54). Борац се није предавао, Маринковић је три и по минута пре краја погодио врло важну тројку и донео својој екипи шест поена предности, Ћовић је одмах узвратио истом мером, али је домаћа екипа поенима Пешаковића и Немање Тодоровића стигла до плус осам и тиме практично решила питање победника. Звезда у наредном колу дочекује Златибор, док Борац гостује Мега Бемаксу. Извор: Бета