ПРВИ ПОРАЗ ПАРТИЗАНА: ФМП славио у Железнику

Кошаркаши ФМП-а победили су данас у Железнику Партизан са 87:82 (25:23, 22:4, 18:21, 22:34) у седмом колу Групе Б и тако нанели црно-белима први пораз у Супер лиги.

Гос и Симанић Фото: Бета

Екипа Владимира Јовановића утакмицу је практично преломила у другој четвртини коју су добили са 18 поена разлике. Црно-бели су у другој деоници успели да постигну само два коша и то тек после осам минута игре.

Најзаслужнији за тријумф ФМП-а био је Мајкл Оџо, пошто је меч завршио са "дабл-дабл" учинком од 19 поена и 17 скокова, пре свега захваљујући одличном издању у првом полувремену, док је Марко Јеремић додао 20, а Немања Ненадић 16.

У екипи Партизана истакао се Ђорђе Гагић са 25 поена и седам ухваћених лопти, док је Најџел Вилијамс-Гос убацио 18.

Партизан и ФМП налазе се на деоби првог места Групе Б са по шест тријумфа и једним поразом.

Кошаркаши Вршца су на свом терену декласирали Војводину са 103:85 (26:24, 26:22, 25:18, 26:21) и тако направили велики искорак ка пласману у плеј-оф Супер лиге.

Најефикаснији био је Мирослав Пашајлић са 27 поена, док је Данило Остојић убацио 16.

С друге стране, Војводину је предводио Дејан Јањић са 20 поена, а два мање додао је Никола Силађи.

Вршац је четврти са по три победе и пораза, док је Војводина пета са једном победом из седам утакмица.

(Извор: Бета)