Francuzi pregazili Švajcarsku - 5:2!

SALVADOR - Fudbaleri Francuske plasirali su se na impresivan način u osminu finala Svetskog prvenstva u Brazilu.
sportige.com

Francuska je deklasirala Švajcarsku rezultatom 5:2 u prvoj utakmici Grupe E na Mundijalu. To je bila borba i za prvo mesto u Grupi E, pošto je Švajcarska na startu Mundijala savladala Ekvador (2:1), dok je Francuska pobedila Honduras (3:0). U takvoj situaciji "Trikolori" su već posle dve odigrane utakmice obezbedili plasman u osminu finala. Istovremeno, ovo je bio 37. međusobni okršaj fudbalskih selekcija Švajcarske i Francuske i 16 pobeda "galskih petlova". Švajcarska ima 12 trijumfa, a devet utakmica je završeno remijem. U 17. minutu Olivije Žirod glavom postiže gol i donosi prednost francuskom timu. Francuska povećava prednost na 0-2. Strelac gola je Blez Matuidi u 18. minutu. Defanzivac Švajcarske Đuru je skrivio banalan penal nad Benzemom u 31. minutu, a upravo je napadač Francuske preuzeo odgovornost, ali se Benaljo bacio u svoju desnu stranu i fantastično odbranio jedanaesterac, dok se lopta odbila Kabaju koji je uspeo da sa tri metra promaši prazan okvir gola i pogodi prečku. Matjeu Valbuena povećava prednost svog tima na 0-3 uz asistenciju Žiroda u 40. minutu. 67. minut: Gol ! Karim Benzema je povećao vođstvo svog tima na 0-4. Asisitirao Pogba. Francuska povećava vođstvo na stadionu Arena Fonte Nova. Strelac je Musa Sisoko u 73. minutu meča. Selekcija Francuske, sa trenutnim rezultatom 5:1 protiv Švajcarske, prvi put su od 1958. godine dali pet i više golova na jednoj utakmici, a tada su savladali Nemačku sa 6:3, 28. juna. Strelac jedinog (za sada) gola za Švajcarce bio je DŽemaili. Švajcarska smanjuje prednost na 5:2 u 87. minutu, strelac je Granit DŽaka. Izvor: Kurir, Blic sport