Bajernu pobeda, Barseloni finale

Fudbaleri Barselone prvi su finalisti ovosezonskog izdanja Lige šampiona.

Tim Luisa Enrikea je u revnaš susretu polufinala poražen u Minhenu od Bajerna rezultatom 3:2, ali je zahvaljujući pobedi 3:0 u prvom susretu izborio priliku da se bori za trofej. Alkantara je doveo Bavarce u vođstvo već u sedmom minutu, da bi Nejmar sa dva gola u prvih pola sata utakmice nagovestio prolaz Barselone u finale. Bajern je izjednačio golom Levandovskog u 59. minutu, a jalovu pobedu timu Pepa Gvardiole donio Tomas Miler 15-ak minuta pre kraja utakmice. U drugom revanš susretu polufinala, koji je na programu sutra, Real će pokušati da nadoknadi gol zasotatka (1:2) iz prve utakmice sa Juventusom. Liga šampiona, polufinale:Utorak, 12. maj Bajern - Barselona 3:2 (prva utakmica 0:3) Sreda, 13. maj Real Madrid - Juventus 20.45 (1:2)