Драган Џајић: Черкасов лаже да смо хтели да наместимо утакмицу против Зенита

БЕОГРАД - Бивши генерални директор Зенита из Санкт Петербурга, Иља Черкасов рекао је за руски сајт "Совјетски спорт" да му је преко посредника нуђено да намести меч Купа УЕФА против Црвене звезде у Београду 2004. године. Ипак, није прецизирао ко је нудио намештаљку резултата и какав је исход требао да буде. Ради се о реваншу првог кола Купа УЕФА, а руски тим је у Београд допутовао с 4:0 предношћу из првог дуела.Меч на “Маракани” је завршен из “кеца у два”. Звезда је повела преко Марка Пантелића у 17 минуту, а Руси су победили захваљујући головима Спивака у 58. минуту из пенала и Маркова у 84. минуту.
Драган Џајић (Фото: Јутјуб)

Тадашњи председник Црвене звезде и актуелни председник УО клуба са “Маракане”, Драган Џајић негира оптужбе које је на руском сајту изнео некадашњи генерални директор Зенита. - Черкасов прича глупости.То је најобичнија измишљотина. Заиста не знам ко и с којим циљем пласира такве дезинформације. Први меч смо изгубили превисоким резултатом, док смо у реваншу покушали да се вадимо. Повели смо голом Пантелића, кренули на све или ништа и на крају изгубили 1:2.и и тако се опростили од другог кола Купа УЕФА. Баш бих волео да неко каже како је било ко у Звезди био спреман да прода утакмицу. Ништа ми није јасно. Па тај меч ме једефинитивно коштао функције. Због нашег пораза, а и лоших резултата пре тога, почеле су прозивке са трибина “ Урава напоље” “ Џајо одлази”и ја сам истог момента поднео оставку. Преузео сам одговорност за последње неуспехе тима Да смо победили, ситуација би била сасвим другачија. Милион пута сам рекао да не желим да се бавим одговором на измишљене приче, али овог пута то чиним због вас и јавности – закључио је Џајић. Извор: Правда/Слободан Милошевић