Dragan DŽajić: Čerkasov laže da smo hteli da namestimo utakmicu protiv Zenita

BEOGRAD - Bivši generalni direktor Zenita iz Sankt Peterburga, Ilja Čerkasov rekao je za ruski sajt "Sovjetski sport" da mu je preko posrednika nuđeno da namesti meč Kupa UEFA protiv Crvene zvezde u Beogradu 2004. godine. Ipak, nije precizirao ko je nudio nameštaljku rezultata i kakav je ishod trebao da bude. Radi se o revanšu prvog kola Kupa UEFA, a ruski tim je u Beograd doputovao s 4:0 prednošću iz prvog duela.Meč na “Marakani” je završen iz “keca u dva”. Zvezda je povela preko Marka Pantelića u 17 minutu, a Rusi su pobedili zahvaljujući golovima Spivaka u 58. minutu iz penala i Markova u 84. minutu.
Dragan DŽajić (Foto: Jutjub)

Tadašnji predsednik Crvene zvezde i aktuelni predsednik UO kluba sa “Marakane”, Dragan DŽajić negira optužbe koje je na ruskom sajtu izneo nekadašnji generalni direktor Zenita. - Čerkasov priča gluposti.To je najobičnija izmišljotina. Zaista ne znam ko i s kojim ciljem plasira takve dezinformacije. Prvi meč smo izgubili previsokim rezultatom, dok smo u revanšu pokušali da se vadimo. Poveli smo golom Pantelića, krenuli na sve ili ništa i na kraju izgubili 1:2.i i tako se oprostili od drugog kola Kupa UEFA. Baš bih voleo da neko kaže kako je bilo ko u Zvezdi bio spreman da proda utakmicu. Ništa mi nije jasno. Pa taj meč me jedefinitivno koštao funkcije. Zbog našeg poraza, a i loših rezultata pre toga, počele su prozivke sa tribina “ Urava napolje” “ DŽajo odlazi”i ja sam istog momenta podneo ostavku. Preuzeo sam odgovornost za poslednje neuspehe tima Da smo pobedili, situacija bi bila sasvim drugačija. Milion puta sam rekao da ne želim da se bavim odgovorom na izmišljene priče, ali ovog puta to činim zbog vas i javnosti – zaključio je DŽajić. Izvor: Pravda/Slobodan Milošević