КСЛ: Звезда победом против Борца кренула у поход на титулу

Почела је и кошаркашка Суперлига, а кошаркаши Црвене звезде отворили су је победом против чачанског Борца 85:63.

Чачани су добро почели меч, имали су и +9, али је Звезда у другој четвртини ривалу дозволила само седам поена и тада је преломила меч. Најефикаснији је био Бобан Марјановић са 18 поена (8-9 из игре, 11ск), Никола Ребић убацио је 14 поена (6-10 из игре), а Марко Тејић 10. Борац је предводио Никола Пешаковић са 16 поена, док је Немања Протић уписао 15. Пред почетак меча минутом ћутања одата је пошта навијачу Црвене звезде Владимиру Ћирковићу из Ужица који је преминуо после утакмице са Униксом у Комбанк арени. У недељу се састају ФМП Железник и Металац, а коло у понедељак затварају Раднички и Партизан.