Костарика голом Руиза изборила пролаз даље

Дуел Италије и Костарике, које имају по три бода у Групи Д, на Парамбуко Арени у Рисифеу победнику доноси пласман у наредну фазу.
mlssoccer.com

Уругвај је направио велики искорак ка осмини финала победом над Енглеском, изједначивши се бодовно са Италијом и Костариком. "Азури" имају све у својим рукама, ако не дозволе сензацију биће међу 16 најбољих тимова на свету. Костарика је била оштећена за очигледан једанаестерац у 43. минуту, али је то поштено наплатила само минут касније када је Брајан Руиз сјајно реаговао на центаршут Јуниора Дијаза и под пречку главом матирао Буфона за шок и вођство од 1:0! Брајан Руиз је други нападач Костарике који је главом постигао гол на Мундијалима, након Роланда Гомеза који је то учинио против Бразила 2002. године. Андреа Пирло поделио је само 33 паса током првих 45 минута против Костарике, што је далеко мање него што је био креативан против Енглеза у првом колу (70). Марио Балотели претекао је Робина ван Персија што се тиче офсајда (5), јер се италијански нападач у 65. минуту утакмице са Костариком шест пута нашао у недозвољеној позицији. На утакмици Италије и Костарике виђено је до 70. минута 11 офсајда, што је већ било више него на свакој утакмици на Светском првенству у Бразилу. Извор: Блиц спорт