Kostarika golom Ruiza izborila prolaz dalje

Duel Italije i Kostarike, koje imaju po tri boda u Grupi D, na Parambuko Areni u Risifeu pobedniku donosi plasman u narednu fazu.
mlssoccer.com

Urugvaj je napravio veliki iskorak ka osmini finala pobedom nad Engleskom, izjednačivši se bodovno sa Italijom i Kostarikom. "Azuri" imaju sve u svojim rukama, ako ne dozvole senzaciju biće među 16 najboljih timova na svetu. Kostarika je bila oštećena za očigledan jedanaesterac u 43. minutu, ali je to pošteno naplatila samo minut kasnije kada je Brajan Ruiz sjajno reagovao na centaršut Juniora Dijaza i pod prečku glavom matirao Bufona za šok i vođstvo od 1:0! Brajan Ruiz je drugi napadač Kostarike koji je glavom postigao gol na Mundijalima, nakon Rolanda Gomeza koji je to učinio protiv Brazila 2002. godine. Andrea Pirlo podelio je samo 33 pasa tokom prvih 45 minuta protiv Kostarike, što je daleko manje nego što je bio kreativan protiv Engleza u prvom kolu (70). Mario Baloteli pretekao je Robina van Persija što se tiče ofsajda (5), jer se italijanski napadač u 65. minutu utakmice sa Kostarikom šest puta našao u nedozvoljenoj poziciji. Na utakmici Italije i Kostarike viđeno je do 70. minuta 11 ofsajda, što je već bilo više nego na svakoj utakmici na Svetskom prvenstvu u Brazilu. Izvor: Blic sport