Црвена звезда убедљиво поражена на гостовању у Мадриду

Ослабљена Црвена звезда није пружила достојан отпор актуелном шампиону Европе. Безидејност, лоша контрола скока и очајна игра овогодишњих појачања су карактеристике вечерашње утакмице. На крају још и пристојна разлика како је могло да буде, Реал Мадрид-Црвена Звезда 98-71.
Поздрав тренера на крају утакмице (Фото: Принтскрин јутјуб)

Катастрофална игра Црвене звезде у првом полувремену резултирала је огромном предношћу за Реал Мадрид. Дезорјентисаност ибезидејност у нападу, у одбрани слабо грађење скока и прегршт лако примљених поена резултирали су огромном предношћу Реала из Мадрида од 36 поена, што је рекорд Еуролиге. Скорцијанитис је поново одиграо веома лоше полувреме. У одбрани је слабо градио рекет, у нападу је само беспотребно трошио лопте, а његови чувари су му лупили 3 блокаде за прву четвртину. Једина светла тачка првог полувремена у редовима црвено-белих је био млади двојац Немања Гудурић - Бориша Симанић који су показали позитивну дрскост и жељу за доказивањем. Симанић, који је дебитовао у Евролиги, доказао је да ће бити будућност Црвене звезде. Друго полувреме је донело мало бољу игру Црвене звезде али мора се признати да ни играчи Реала нису играли као у првом полувремену. Погодили су играчи Звезде неколико шутева са дистанце, одиграли бољу одбрану него у првом полувремену и на крају смањили разлику на "подношљивих" 27 поена предности у корист Мадриђана. Појачања Црвене звезде за ову сезону, изузимајући Марка Симоновића, одиграли су катастрофалну утакмицу. Гај Мекел и Софо Скорцијатнитис никако да се уклопе у игру шампиона Србије и за сада никако не могу да добију епитет појачања. Скорцијанитис је убацио само 3п (1-5 за 2 и 1-2 за 1 поен) уз индекс корисности -6, а Мекел није успео да се упише у листу стрелаца (0-5 за 2 поена) уз индекс корисности -3. Бољи од осталих у редовима Црвене звезде били су Мајк Цирбеш 15п, 6ск, најбољи играч овог састава Стефан Јовић је убацио 9п уз 9ас, 4ск, 2ул, Бориша Симанић је убацио 10п ( 2-2 за 2 поена, 2-4 за 3поена), 4ск, 2бл, 1ул, Марко Гудурић 9п, 2ск, 2ас и Марко Симоновић који је убацио 12п (3-4 за 3 поена 3-3 за 1 поен), 4ск, 1ас, 2ул. У редовима Реал Мадрида бољи од осталих били су Џејси Керол 19п, 6ск, 1ас, Густаво Ајон 16п, 7ск, 3ас, 1ул, 2бл, Треј Томпкинс 12п, 5ск, 1ас, 1ул, Серхијо Љуљ 11п, 1ск, 5ас и Вили Хернангомес 11п, 2ск, 2бл.
Прочитајте још:ХОРОР ПАД СРПСКОГ КОШАРКАША: Тешко ударио главу и остао да лежи, занемела цела хала (ВИДЕО)
Извор: Правда/Илија Вуксановић