Crvena zvezda ubedljivo poražena na gostovanju u Madridu

Oslabljena Crvena zvezda nije pružila dostojan otpor aktuelnom šampionu Evrope. Bezidejnost, loša kontrola skoka i očajna igra ovogodišnjih pojačanja su karakteristike večerašnje utakmice. Na kraju još i pristojna razlika kako je moglo da bude, Real Madrid-Crvena Zvezda 98-71.
Pozdrav trenera na kraju utakmice (Foto: Printskrin jutjub)

Katastrofalna igra Crvene zvezde u prvom poluvremenu rezultirala je ogromnom prednošću za Real Madrid. Dezorjentisanost ibezidejnost u napadu, u odbrani slabo građenje skoka i pregršt lako primljenih poena rezultirali su ogromnom prednošću Reala iz Madrida od 36 poena, što je rekord Eurolige. Skorcijanitis je ponovo odigrao veoma loše poluvreme. U odbrani je slabo gradio reket, u napadu je samo bespotrebno trošio lopte, a njegovi čuvari su mu lupili 3 blokade za prvu četvrtinu. Jedina svetla tačka prvog poluvremena u redovima crveno-belih je bio mladi dvojac Nemanja Gudurić - Boriša Simanić koji su pokazali pozitivnu drskost i želju za dokazivanjem. Simanić, koji je debitovao u Evroligi, dokazao je da će biti budućnost Crvene zvezde. Drugo poluvreme je donelo malo bolju igru Crvene zvezde ali mora se priznati da ni igrači Reala nisu igrali kao u prvom poluvremenu. Pogodili su igrači Zvezde nekoliko šuteva sa distance, odigrali bolju odbranu nego u prvom poluvremenu i na kraju smanjili razliku na "podnošljivih" 27 poena prednosti u korist Madriđana. Pojačanja Crvene zvezde za ovu sezonu, izuzimajući Marka Simonovića, odigrali su katastrofalnu utakmicu. Gaj Mekel i Sofo Skorcijatnitis nikako da se uklope u igru šampiona Srbije i za sada nikako ne mogu da dobiju epitet pojačanja. Skorcijanitis je ubacio samo 3p (1-5 za 2 i 1-2 za 1 poen) uz indeks korisnosti -6, a Mekel nije uspeo da se upiše u listu strelaca (0-5 za 2 poena) uz indeks korisnosti -3. Bolji od ostalih u redovima Crvene zvezde bili su Majk Cirbeš 15p, 6sk, najbolji igrač ovog sastava Stefan Jović je ubacio 9p uz 9as, 4sk, 2ul, Boriša Simanić je ubacio 10p ( 2-2 za 2 poena, 2-4 za 3poena), 4sk, 2bl, 1ul, Marko Gudurić 9p, 2sk, 2as i Marko Simonović koji je ubacio 12p (3-4 za 3 poena 3-3 za 1 poen), 4sk, 1as, 2ul. U redovima Real Madrida bolji od ostalih bili su DŽejsi Kerol 19p, 6sk, 1as, Gustavo Ajon 16p, 7sk, 3as, 1ul, 2bl, Trej Tompkins 12p, 5sk, 1as, 1ul, Serhijo LJulj 11p, 1sk, 5as i Vili Hernangomes 11p, 2sk, 2bl.
Izvor: Pravda/Ilija Vuksanović