Звезда савладала најближег пратиоца и бежи му 14 бодова, Партизану чак 17, одлични Катаи

Узбудљив меч на стадиону "Рајко Митић", прегршт прилика и голова, Грујић до новог гола уз мало среће, Катаи најбољи стрелац лиге са десет голова.

Александар Катаи (Фото: Принтскрин јутјуб)

Црвена звезда – Борац 4:2 (2:2) Београд - Стадион: „Рајко Митић”. Гледалаца: 7.430. Судија: Владо Глођовић.Помоћници: Дејан Поточан и Јовица Милин. Жути картони: Катаи (Црвена звезда), Зорић (Борац). Стрелци: 1:0 у 15. минуту Катаи 2:0 у 29. минуту Катаи, 2:1 у 35. минуту Вујаклија, 2:2 у 41. минуту Вујаклија, 3:2 у 60. минуту Грујић, у 75. минуту Сикимић. ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Петковић, Павићевић, Јовановић, Ибањез, Доналд, Грујић, Катаи, Плавшић, Срнић (од 86. Јовић), Виеира (од 64. Сикимић). БОРАЦ: Бајић, Танасин, Милетић, Јаблан, Живковић, Јованчић, Мићић, Јевтовић, Зорић (од 63. Вукмировић), Кнежевић (од 64. Милојевић), Вујаклија (од 86. Ђерић). Почетних 15 минута није било узбуђења, а онда је севнула десница Александра Катаија. Плавшић му је додао лопту на капици казненог простора Чачана, Катаи је кренуо ка голу, ривал му је оставио простора, а онда је Катаи оплео по лопти, она је кренула у ближи угао голмана Бајића, који се лоше поставио, а још му је лопта прешла преко руке и завршила у мрежи - 1:0. Уследило је нових 15. минута ничега, а онда нови бљесак Катаија. По десној страни одиграо је дупли пас са репрезентативцом Петковићем, дошао на капицу петерца, а онда лако лопту поред Бајића сместио у мрежу постигавши свој десети гол у шампионату - 2:0. У 33. минуту прилика за Борац, али каква. Покушај са 18 метара, изблокиран, али лопта долази у ноге Вујаклији који је сам пред Кахриманом, али голман Звезде одлично брани ногом и лопта одлази у корнер. Два минута касније Вујаклија се исправио. Лопта је убачена иза леђа Звездине одбране, Петковић је очајно реаговао, наместио лопту Вујалкији који је утрчао и лобовао голмана Кахримана - 2:1. У 37. минуту нова прилика за црвено-беле, Катаи центрира по земљи са десне стране, а Виеира са два метра покушава, али је лоше захватио лопту, па је Бајић без већих проблема ухватио и проследио саиграчима. Није дуго требало Чачанима да изједначе. Овај пут асистенција Мићића у простор иза одбране Звезде, играо се 41. минут, сам као дух избио је Срђан Вујаклија испред Кахримана, предриблао га и лопту сместио у мрежу - 2:2. Два минута касније скоро пресликана акција Звезде из 37. минута, овај пут асистирао је Плавшић, Виеира бржи од Бајића, али шаље лопту са пет метара поред гола. Почетком другог полувремена добра прилика за Звезду, централно са 16 метара покушава Виеира, али је сигуран Бајић. У 53. минуту још боља прилика за Звезду, Ибањез набацује на седам метара од гола, сам као дух је Доналд, али лопту шаље унутрашњом страном стопала у "васиону". Три минута касније још једна шанса, лопту сви пропуштаја, пада у петерац, одскаче, главом је удара Виеира, али је слабо то урадио. У 60. минуту мало среће за Звезду, са 18 метара шутира Грујић, лопта погађа Јаблана и мења смер, вара Бајића и улази у мрежу - 3:2. Десет минута касније бомба Ибањеза са капице казненог са леве стране, Бајић једва брани и скреће лопту до пречке. У 73. минуту убацује Ибањез лопта пролази паралелно са петерцом, али је Сикимић не стиже. Два минута касније пресликана акција и актери, само овај пут Сикимић коленом убацује лопту у мрежу - 4:2. Могао је Вујалкија, двоструки стрелац, да смањи у 78. минуту, поново је био сам испред Кахримана, после убачене лопте иза леђа Звездине одбране која се очајно постављала, али га није дриблао већ шутирао, а Кахриман га је надмудрио. Пет минута касније прилика за казну, Сикимић шутира с леве стране, са десетак метара, Бајић брани, али му се лопта измигољила, одскочила на два метра од гола, а онда је на њу натрчао репрезентативац Петковић и са два метра послао је поред гола. Добра игра Звезде, ако се изузме одбрана, побегла је најближем пратиоцу Борцу, кога је савладала, 14 бодова, а Партизану чак 17!
Прочитајте још:ШИКАНИРАН ЗАТО ШТО ЈЕ СРБИН: Тошић без фудбала због хулигана и „три прста“УСТАША ОСТАЈЕ ПРИ СВОМЕ: Шимунићу није жао због „За дом спремни“
Извор: Спортски Журнал