Zvezda savladala najbližeg pratioca i beži mu 14 bodova, Partizanu čak 17, odlični Katai

Uzbudljiv meč na stadionu "Rajko Mitić", pregršt prilika i golova, Grujić do novog gola uz malo sreće, Katai najbolji strelac lige sa deset golova.

Aleksandar Katai (Foto: Printskrin jutjub)

Crvena zvezda – Borac 4:2 (2:2) Beograd - Stadion: „Rajko Mitić”. Gledalaca: 7.430. Sudija: Vlado Glođović.Pomoćnici: Dejan Potočan i Jovica Milin. Žuti kartoni: Katai (Crvena zvezda), Zorić (Borac). Strelci: 1:0 u 15. minutu Katai 2:0 u 29. minutu Katai, 2:1 u 35. minutu Vujaklija, 2:2 u 41. minutu Vujaklija, 3:2 u 60. minutu Grujić, u 75. minutu Sikimić. CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Pavićević, Jovanović, Ibanjez, Donald, Grujić, Katai, Plavšić, Srnić (od 86. Jović), Vieira (od 64. Sikimić). BORAC: Bajić, Tanasin, Miletić, Jablan, Živković, Jovančić, Mićić, Jevtović, Zorić (od 63. Vukmirović), Knežević (od 64. Milojević), Vujaklija (od 86. Đerić). Početnih 15 minuta nije bilo uzbuđenja, a onda je sevnula desnica Aleksandra Kataija. Plavšić mu je dodao loptu na kapici kaznenog prostora Čačana, Katai je krenuo ka golu, rival mu je ostavio prostora, a onda je Katai opleo po lopti, ona je krenula u bliži ugao golmana Bajića, koji se loše postavio, a još mu je lopta prešla preko ruke i završila u mreži - 1:0. Usledilo je novih 15. minuta ničega, a onda novi bljesak Kataija. Po desnoj strani odigrao je dupli pas sa reprezentativcom Petkovićem, došao na kapicu peterca, a onda lako loptu pored Bajića smestio u mrežu postigavši svoj deseti gol u šampionatu - 2:0. U 33. minutu prilika za Borac, ali kakva. Pokušaj sa 18 metara, izblokiran, ali lopta dolazi u noge Vujakliji koji je sam pred Kahrimanom, ali golman Zvezde odlično brani nogom i lopta odlazi u korner. Dva minuta kasnije Vujaklija se ispravio. Lopta je ubačena iza leđa Zvezdine odbrane, Petković je očajno reagovao, namestio loptu Vujalkiji koji je utrčao i lobovao golmana Kahrimana - 2:1. U 37. minutu nova prilika za crveno-bele, Katai centrira po zemlji sa desne strane, a Vieira sa dva metra pokušava, ali je loše zahvatio loptu, pa je Bajić bez većih problema uhvatio i prosledio saigračima. Nije dugo trebalo Čačanima da izjednače. Ovaj put asistencija Mićića u prostor iza odbrane Zvezde, igrao se 41. minut, sam kao duh izbio je Srđan Vujaklija ispred Kahrimana, predriblao ga i loptu smestio u mrežu - 2:2. Dva minuta kasnije skoro preslikana akcija Zvezde iz 37. minuta, ovaj put asistirao je Plavšić, Vieira brži od Bajića, ali šalje loptu sa pet metara pored gola. Početkom drugog poluvremena dobra prilika za Zvezdu, centralno sa 16 metara pokušava Vieira, ali je siguran Bajić. U 53. minutu još bolja prilika za Zvezdu, Ibanjez nabacuje na sedam metara od gola, sam kao duh je Donald, ali loptu šalje unutrašnjom stranom stopala u "vasionu". Tri minuta kasnije još jedna šansa, loptu svi propuštaja, pada u peterac, odskače, glavom je udara Vieira, ali je slabo to uradio. U 60. minutu malo sreće za Zvezdu, sa 18 metara šutira Grujić, lopta pogađa Jablana i menja smer, vara Bajića i ulazi u mrežu - 3:2. Deset minuta kasnije bomba Ibanjeza sa kapice kaznenog sa leve strane, Bajić jedva brani i skreće loptu do prečke. U 73. minutu ubacuje Ibanjez lopta prolazi paralelno sa petercom, ali je Sikimić ne stiže. Dva minuta kasnije preslikana akcija i akteri, samo ovaj put Sikimić kolenom ubacuje loptu u mrežu - 4:2. Mogao je Vujalkija, dvostruki strelac, da smanji u 78. minutu, ponovo je bio sam ispred Kahrimana, posle ubačene lopte iza leđa Zvezdine odbrane koja se očajno postavljala, ali ga nije driblao već šutirao, a Kahriman ga je nadmudrio. Pet minuta kasnije prilika za kaznu, Sikimić šutira s leve strane, sa desetak metara, Bajić brani, ali mu se lopta izmigoljila, odskočila na dva metra od gola, a onda je na nju natrčao reprezentativac Petković i sa dva metra poslao je pored gola. Dobra igra Zvezde, ako se izuzme odbrana, pobegla je najbližem pratiocu Borcu, koga je savladala, 14 bodova, a Partizanu čak 17!
Izvor: Sportski Žurnal