Монако у бункеру, Атлетико на пенале изборили четвртфинале Лиге шампиона (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид после доста среће успео да елиминише Леверкузен. Арсенал у реваншу савладао Монако са 2:0, али Французи иду даље.
Монако - Арсенал 0:2 (Фото: ЈуТјуб принтскрин)

Фудбалери Монака пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона иако су на домаћем терену, у реванш утакмици осмине финала, изгубили од екипе Арсенала са 2:0. Клуб из кнежевине изборио је велики успех, а пресудила је победа у првом мечу у Лондону (3:1). Монако се одлучио да брани предност са Емирата, а остварио је циљ после драматичне и неизвесне борбе на стадиону Луј Други. Арсенал је повео већ у 36. минуту и најавио да би могао до подвига, посебно када је Ремзи удвостручио предност десетак минута пре пре краја. Чудо је било на помолу, "тобџије" су свим силама настојале да дођу до трећег гола који би их одвео даље, створили су низ шанси, али нису имали среће. Чета Арсена Венгера, који је на клупи "кнежева" седео од 1987. до 1994. године, на крају је остварила "Пирову победу" и платила цех неопрезно примљеном голу у завршници меча код куће. Арсенал је тако пету годину заредом завршио такмичење у Лиги шампиона у осмини финала. Елиминацијом Арсенала и након ранијег испадања Челсија од Пари Сен Жермена, част енглеског фудбала у нокаут фази брани једино још Манчестер Сити. Међутим, тешко је поверовати да Сити може до подвига у реваншу на Ноу Кампу пошто је први меч код куће изгубио од Барселоне са 2:1. После великих успеха Монака и Пари Сен Жермена, Француска ће први пут после пет година имати два клуба међу осам најбољих у елитном такмичењу. У сезони 2009/10. Олимпик Лион и Бордо играли су међусобно у четвртфиналу, а пласман у полуфинале изборио је Олимпик Лион укупним резултатом 3:2. Погледајте извођење једанаестераца са утакмице Атлетико Мадрид Бајер Леверкузен: