ABA Liga: Solnok srušio Cedevitu

Košarkaši Cedevite su doživeli neočekivani poraz u Mađarskoj od Solnoka i na taj način omogućili Crvenoj zvezdi da sutra protiv Krke zacementira lidersku poziciju u ABA ligi - 68:67 (21:22, 17:14, 14:19, 16:12).

Solnok je do trijumfa došao posle velikog preokreta u završnici, iako je dva minuta pre kraja gubio rezltatom 59:66. Domaći su u poslednja dva minuta dao devet, a gosti samo jedan poen iz slobodnog bacanja Mira Bilana. Odlučujući poen za Solnok je dao Vojvoda, posle čega Derek Smit promašio za dva poena i propustio priliku da Zagrepčanima ipak donese trijumf. Poraz Cedevite je pružio priliku i Partizanu da u završnici sezone dođe čak i do druge pozicije na tabeli, ali je u ovom trenutku za crno-bele daleko važnije da prvo obezbede plasman na finalni turnir. Izvor: Mocart sport