Vaterpolo dominacija Zvezde se nastavlja: Dame osvojile Kup Srbije

Vaterpolistknje Crvene zvezde osvojile su Kup Srbije, pošto su u finalu  savladale Partizan 8:2 (1:1, 0:2, 1:2, 0:3). Tako su crveno-bele stigle do prvog pehara u klupskoj istoriji uz podršku velikog broja navijača koji su bodrile svoje ljubimice na putu ka uspehu.
Vaterpolitkinje Crvene zvezde (FOTO: Vaterpolo vesti)

Važnost meča na počeku je bila pritisak za oba tima pa nije viđena efikasna utakmica, već su timovi bili skoncentrisani na odbranu svog gola. Takva igra odgovarala je devojkama Partizana koje su u prvoj četvrtini uspešno parirale protivnicama, i bile rezultatski u igri. Ipak, u nastavku crno-bele nisu pronašle načina da ugroze gol rivala, igra preko centra nije funkcionisala, a i prilke za udarac sa spoljnih pozcija bile su retke. Sa druge strane vrlo raspoložena na dva metra bila je Jovana Dujović koja je bila dobra u realizaciji napada, i nosila je svoj tim do pobede. Ona je bila i najefikasniji akter meča sa 4 gola. Vođstvo crveno-belih  od druge četvrtine polako se uvećavalo, a sredinom treće deonice bilo je velikih 5:1, ali crno-bele nisu odustajale i uz veliku borbenost preko Jovane Ilić uspele su da smanje na 2:5. Ipak Zvezda je osetila da je pobeda blizu, podigla tempo i do kraja sa tri gola u seriji stigla do ubedljvog trijumfa. Tako je nakon osvajanje Kupa Srbije u muškoj konkurenciji vaterpolo sekcija crveno-belih pridružila u 2014. još jedan pehar nastavljauć dominacju Zvezde u srpskim bazenima. Medalje finalistkinjama i pehar pobednicama uručio je Vladimir Vujasinović, a oko stotinu pristalica Zvezde zajedno sa igračicama i stručnim štabom proslavilo je uspeh. Posle takmičenja u kupu, narednog vikeda nastavlja se prvesntvo gde se očekuju nova uzbuđenja a najveće rivalke u borbi za titulu crveno-belim devojkama biće ekipa Sente koja trenutno drži prvu poziciju na tabeli. Izvor: Vaterpolo vesti