VTA Bogota: Jelena uspešna na startu

Srpska teniserka Jelena Janković uspešno je započela odbranu titule na VTA turniru u Bogoti, pošto je u meču prvog kola savladala Francuskinju Matilde Johanson u dva seta - 7:5, 7:5.
Jelena Janković (FOTO: Printskrin)

Pred prepunim gledalištem koje je ubedljivo bilo uz nju, Jelena je prikazala dobru igru, ali je imala i dosta muke sa Francuskinjom. Krajem prvog seta Jelena je mala set loptu ali nije uspela da je iskoristi, što je Johanson omogućilo da izjednači reulztat na 5:5. Ipak, Jankovićeva je uspela da osvoji naredna dva gema i prvi set sa 7:5. Slično je bilo i u drugoj deonici kada je Jelena sprečila brejk, a zatim pri rezultatu 6:5 na meč loptu poslala as koji Johanson nije mogla da vrati, dovoljan za ponovnih 7:5 u drugom setu posle dva sta i devet minuta borbe. Jelena će u drugom kolu turnira u Bogoti igrati protiv Britanke Sofije Šapatave, koja je do glavnog žreba stigla kao "laki luzer" i u prvom kolu je savladala Dinu Pficenmajer iz Nemačke sa 6:4, 2:6, 6:2. Izvor: Sportska centrala