Čileanci ulovili "Kengure": Čile - Australija: 3:1!

KUJABA - Ako ste mislili da prvog dana takmičenja u B grupi, posle fantastične pobede Holandije nad aktuenlnim prvakom sveta Španijom više neće biti uzbuđenja, grdno ste se prevarili.

Možda duel Čilea i Australije nije bio na tom nivou, ali je bio dostojan Mondijala. Na kraju je Čile opravdao ulogu favorita i osvojio važne bodove u borbi za plasman u osminu finala. Čile je počeo sjajno i činilo se da je samo pitanje koliko lopti će do kraja meča završiti u mreži golmana Australije Rajana. Već u 12. minutu Južnoamerikanci su poveli, golom jedne od zvezdi tima, Aleksisa Sančeza. Prvotimac Barselone se sjajno snašao posle nespretne intervencije odbrane Kengura, koji nikako nisu uspevali da izbace loptu iz svog šesnaesterca, a kad je već došla do njega bio je vrlo precizan sa pet metara. Samo dva minuta kasnije nova erupcija oduševljenja brojnih navijača Čilea. Ponovo je jedan od najzaslužnijih za gol bio Sančez, koji se driblingom oslobodio čuvara, a potom dodavanjem ka Valdiviji izbacio iz igre preostalu trojicu igrača australijske odbrane. Valdivija je potom sjajno šutirao, njegov udarac je bio neodbranjiv – 2:0. Ipak, kako se poluvreme bližilo kraju, tako je i Australija polako povezivala svoje redove. A do gola nade Kenguri su došli u 35. minutu. Iskoristio je Kejhil sjajan centaršut Franjića sa desne strane, nadskočio je Medela i glavom poslao loptu u rašlje. Samo minut kasnije Australija je mogla da izjednači, ali je Klaudio Bravo odbranio šut Kejhila! Na početku nastavka ponovo je bolju šansu imala Australija. Stopostotnu priliku u 55. minutu je propustio Mark Brešano, čiji je sjajan poluvolej odbranio Bravo, a potom se lopta odbila do istog igrača, kojem je novi udrac ukrotio golman Čilea! Imao je Brešano novu priliku u 62. minutu, ali je ovoga puta lopta posle njegovog udarca sa 17 metara otišla za malo pored stative gola Čileanaca. U poslednjih pola sata je ritam meča prilično opao, što je naravno odgovaralo ekipi Čilea. Australijanci su bili sve dalje od gola rivala, samim tim i izjednačenja. Mogao je Čile sve da reši u 85. minutu, ali je iz izgledne pozicije Sančez prilično loše šutirao. To je značilo da su navijači njegove selekcije morali da strepe do kraja susreta. Ipak, odahnuli su u drugom od četiri minuta nadoknade. Lopta je tada došla do rezerviste Bosežura, koji je opalio po njoj sa 18 metara, a taj udarac je za Rajana bio neodbranjiv – 3:1. Izvor: Žurnal.rs