SRBIJA - SPORTSKA VELESILA: I vaterpolisti se vraćaju kući sa najsjajnijim odličjem! (VIDEO)

BAKU - Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na prvim Evropskim igrama u Bakuu, pošto je danas u finalu savladala Španiju sa 8:7 (2:3, 1:1,4:2,1:1).
Vaterpolisti pevaju himnu na kraju svog pohoda na zlato! (Foto: JuTjub printskrin)

Srpski vaterpolisti su Srbiji doneli sedmo zlato, osnosno 11. odličje na ovom takmičenju. Ovo je prvo zlato koje je Srbija osvojila u Bakuu u kolektivnim sportovima. Španija je bila u blagoj prednosti do sredine meča, stalno vodeći sa jednim golom prednosti, ali strpljenje i sigurna ruka doneli su srpskim vaterpolistima zlato. Srpski tim je potvrdio i u uzrastu sedamnaestogodišnjaka da je neprikosnoven u Evropi, i da je na dobrom putu da u budućnosti nasledi A reprezentaciju. Najbolji strelac u srpskom timu bio je Marko Janković sa tri gola. Srbija sa 11 medalja - 7 zlatnih i 4 srebrne - trenutno zauzima 8. mesto na rang listi reprezentacija na prvim Evropskim igrama. Pogledajte najzanimljivije momente sa finalne utakmice i mlade srpske vaterpoliste na postolju dok pevaju Bože pravde!