Najnovije

PANIKA MEĐU ALBANCIMA U STUDIJU! Šešelj predložio meru odmazde zbog poreza Prištine, a oni... (VIDEO)

Gosti emisije "Posle ručka" na Hepi televiziji bili su dr Vojislav Šešelj, dr Darko Trifunović, Demo Beriša, Nedžad Behljulji, a tema je bila nova konfrontacija Beograda i Prištine

Šešelj (Foto: Jutjub)

- Albanci su politički podeljeni i u toj podeli učestvuju strane sile. Tači ima uporište kod Erdogana i kod Amerikanaca, to ga i održava na vlasti, ali i Haradinaj ima uporište u nekim evropskim centrima moći. Preko odnosa njih dvojice prelamaju se dve politike: politaka kompromisa i politika čvrstog insistiranja na menjanju tzv. "granica". Drugo, Srbija je doživela je jedno veliko poniženje i ja mislim da reagovanje na to nije bilo adekvatno. Morao se odmah uputiti demarš i tražiti da se skine zastava tzv. Kosova u Francuskoj. Pošto to nije urađeno, predsednik države nije trebao otići u Pariz. Kad je već otišao, trebalo je tražiti po povratku u Beograd odlaganje Makronove posete - rekao je Šešelj. 

On je dodao da je zamenik pomoćnika ministra spoljnih poslova morao da zamoli ambasadora Francuske da se zbog unutrašnjih prilika u Srbiji odloži Makronova poseta i rekao da se tako čuva čast države.

Govoreći o susretu Tačija i Putina, Šešelj kaže da Putin nije očekivao takav susret, ali da se predsednik Rusije poneo državnički. 

- Do susreta je došlo sasvim slučajno, sto se tiče predsednika Putina. Pretpostavljam da su razmenili kurtuozne reči, Putin je državnik. Od toga Tači pravi marketing, a naivni ljudi to ne mogu da tumače na pravi način - rekao je predsednik SRS.

Šešelj se osvrnuo i na povećanje poreza od strane Prištine na srpsku robu.

- Ovde je reč o kršenju CEFTA sporazuma, koji je usvojen na insistiranje EU. Kosovo je u tom sporazumu sa onom fusnotom. Sad je vlast u Prištini otvorila novi poligon konfrontacije, a to je ekonomska konfrontacija. Ako intervencija Srbije ne uspe, Srbija može svim Albancima sa Kosova da prelazak preko srpske teritorije naplaćuje 100 evra. Jeftinije je platiti 100 evra i preći preko Srbije, nego prelaziti drugim putevima. Bolje je što pre stati sa tom konfrontacijom u ekonomskoj sferi - naveo je predsednik SRS. 

U tom trenutku, Albanci u studiju su se pobunili, pozivajući se čak na Ustav Srbije. Podsetimo, u Ustavu Srbije piše da Srbija ima dve autonomne pokrajine - Vojvodinu i Kosovo i Metohiju. 

On je izneo i ideju za nastavak dijaloga Srba i Albanaca, ali bez mešanja stranog faktora.

- Ako se isključi mešanje Zapada lakše ćemo naći rešenje. Maksimalno rešenje Albanaca je potpuna nezavisnost, a Srbi žele da Kosovo ostane u sastavu Srbije. Može li se tu naći rešenje, da se Albanci i Srbi na Kosovu i Metohiji razdvoje. Vlast iz Beograda se ne bi mešala u vlast Albanaca na Kosovu i Metohiji, to je najveći stepen autonomije. Nema vojske, a Kosovo i Metohija su formalno u sastavu Srbije - predložio je predsednik SRS.

Pogledajte OVDE kinesku verziju S-300, ubojiti sistem FK-3 o kojem bruji Srbija. 

Izvor: TV Hepi, Mediji

Bonus video

Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.

Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:

PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.

Kolumne

Najnovije vesti - Ratni izveštaji

VREMENSKA prognoza

Najnovije vesti - PRAVDA