NOVAKOV "ZLATNI MASTERS": Đoković počistio Federera, osvojio Sinsinati i ušao u istoriju (VIDEO)

Novak Đoković savladao je Rodžera Federera sa 2:0 u setovima (6:4, 6:4) u finalu turnira u Sinsinatiju, čime je postao prvi teniser u istoriji sa osvojenim svih devet turnira Masters 1000 serije.

Đoković (Foto: Jutjub)

Novak je sjajno odigrao turnir koji je za njega bio veoma naporan, pošto je do finala svaki meč igrao po tri seta, a četvrt i polufinale je igrao u istom danu.

U finalu protiv Federera Novak je uspeo da prekine niz Federera od četiri godine bez izgubljenog servis gema u Sinsinatiju.

U prvom setu Novak je već nagovestio da Federer neće imati nimalo lak posao protiv srpskog tenisera, pa je nakon tri neiskorišćene brejk lopte u prvim gemovima, Đoković protivniku oduzeo set u sedmom gemu za vođstvo od 4:3, što je prethodilo osvojenom setu nakon 38 minuta igre.

Drugi set išao je drugačijim tokom, pošto je Švajcarac rano došao do brejka i vođstva od 2:0.

Novak je uspeo da uzvrati brejk već u narednom gemu, a do drugog brejka u setu, a trećeg na meču došao je ponovo u sedmom gemu, ponovo je poveo sa 4:3, što je omogućilo da se sa 6:4 osvoji drugi set.

Novak je postaoprvi igrač u istoriji sa tzv. "Zlatnim mastersom", pošto je osvojio svih devet Masters turnira.

Ovako je protekao finalni meč:

00.15 – Kraj meča, Đoković osvaja i drugi set sa 6:4 i osvaja trofej u Sinsinatiju.

00.05 – Srpski teniser potvrđuje brejk i vodi sa 5:3, Federer servira za opstanak u meču.

00.01 – Brejk Đokovića za vođstvo od 4:3 u drugom setu.

23.50 – Nakon sat vremena igre, Federer vodi sa 3:2 u drugom setu.

23.43 – Vraća Novak ekspresno brejk i smanjuje na 2:1.

23.38 – Nakon dobijenog gema na svoj servis, Federer stiže i do brejka za vođstvo od 2:0 u drugom setu.

23.27 – Novak Đoković osvaja prvi set rezultatom 6:4, nakon 38 minuta igre.

23.23 – Produžio je Federer prvi set smanjivši na 5:4, Đoković servira za osvajanje prvog seta.

23.20 – Serijom as udaraca Novak je potvrdio brejk, vodi sa 5:3, a Federer servira za opstanak u setu.

23:16 – Novak uzima brejk na servis Federera i vodi sa 4:3 u prvom setu. Federer je pretrpeo prvi brejk nakon četiri uzastopne godine na Sinsinatiju, odnosno 100 gemova.

23.04 – Oba tenisera osvajaju gemove na svoj servis, rezultat je 2:2.

22.58 – Đoković bez izgubljenog poena osvaja svoj servis gem i izjednačuje na 1:1.

22.54 – Federer osvaja prvi servis gem na meču, iako je Novak imao dve brejk lopte.

22.50 – Počeo je meč, prvi na servisu je Federer.

22.15 – Završile su svoj meč Halep i Mertens, uskoro počinje meč muškog finala između Đokovića i Federera.

Zvezda kažnjena zbog srpskog generala. Šta sve piše u skandaloznom obrazloženju kazne UEFA pročitajte OVDE.