„Moguće povlačenje trupa mora biti recipročno — Ukrajina se povlači onoliko koliko i Rusija. U zoni slobodne ekonomije ne može biti teškog naoružanja, ne može biti vojske“, izjavio je Zelenski, a prenosi televizija Novosti.
Ranije je poslanik Vrhovne rade Ukrajine iz stranke Vladimira Zelenskog „Sluga naroda“ Georgij Mazurašu ocenio da bi eventualno povlačenje jedinica Oružanih snaga Ukrajine iz dela DNR pod kontrolom Kijeva bilo „bolan, ali pozitivan rezultat“ pregovora o rešavanju sukoba.
Ruski vojnici zarobili grupu ukrajinskih vojnika u Sumskoj oblasti
Ruske snage su u Sumskoj oblasti zarobile grupu ukrajinskih vojnika, saopštili su izvori iz bezbednosnih struktura za Sputnjik.
„U rejonu naselja Visoko protivnik je pretrpeo značajne gubitke. Zarobljeno je 13 pripadnika 119. Posebne brigade teritorijalne odbrane Oružanih snaga Ukrajine, među kojima je i komandir čete“, naveo je sagovornik agencije.
Prema njegovim rečima, ukrajinska komanda im je zabranila napuštanje položaja, uz pretnje da će biti uništeni dronovima ukoliko se povuku. Zbog toga su, kako je navedeno, doneli „jedinu ispravnu odluku“ i predali se.
Ministarstvo odbrane Rusije je u subotu saopštilo da je naselje Visoko oslobođeno.
Kako je ranije naglasio predsednik Rusije Vladimir Putin, ruska vojska pravi tampon-zonu duž granice sa Ukrajinom.
Izvor: rs.sputniknews. com





