Kina je blokirala Tajvan, okruživši ga brodovima koji prevoze trupe i opremu.
Kinesko vojno osoblje čak fotografiše Tajpej dronovima.
Tajvanske vlasti traže od stanovnika da ne snimaju kretanje trupa dok se ostrvo priprema za sukob usred najvećih kineskih vojnih vežbi u regionu.
89 vojnih aviona i 28 kineskih ratnih brodova primećeno je u priobalnoj zoni. Tajpej smatra takve akcije velikih razmera demonstracijom sile i direktnom pretnjom. Uprkos kineskoj najavi planiranih vežbi, vlasti ostrva i njihovi saveznici nisu sigurni da li su agresivne namere odsutne.
Kao odgovor na ove akcije, kineski protivnici su ovlastili svoje trupe na Tajvanu da „na odgovarajući način“ odgovore na pretnje.
Pogledajte objavljeni materijal:
Novu emisiju “Međunarodni odnosi” portala Pravda u kojoj se govori o naoružavanju Hrvatske, odnosu Kine i Japana, Somalilendu, američkoj intervenciji u Nigeriji i situaciju u Ukrajini pogledajte na linku OVDE
Izvor: Pravda.rs





