(ВИДЕО) АБА: Победа Звезде у Задру за оверу првог места

У сезони 2009/2010 Црвена звезда је славила у последњем колу у Задру и на тај начин обезбедила опстанак у АБА лиги. Након четири године поста црвено-бели су поново славили у Далмацији са 67:53 и тако два кола пре краја регуларног дела АБА лиге потврдили прво место у регионалном такмичењу.

Чета тренера Радоњића до победе није дошла ни мало лако. Мотивисани ривал који се грчевито бори за опстанак пружио је јак отпор током већег дела утакмице, али црвено-бели су чврстом одбраном почетком последње деонице угасили све наде фењерашу да би могао до победе. Тренер Радоњић је у овом мечу пружио прилику свим играчима, осим Луки Митровићу који се загревао са саиграчима по први пут од неугодне повреде . Прву озбиљнију минутажу у црвено-белом дресу добио је Олександр Липовиј и уписао је шест поена, а исто је учинио и Никола Ребић. Од почетка утакмице виђена је велика борба. Задрани су мотивисано започели меч и великим залагањем јасно показали колико је ова утакмица значајна за њих. Тренер Радоњић је на другој страни мешао карте па је прву озбиљнију минутажу у црвено-белом дресу добио Липовиј, док је у добром делу друге деонице игру организовао један од најмлађих играча Звезде Ребић. Прво полувреме је обележила изразито тврда игра, чврсте одбране, али и бројни промашаји на обе стране. У утакмици са малим бројем поена ниједна екипа није могла до осетнијег вођства па се и на велики одмор отишло при нерешеном резултату (30:30). Почетак треће деонице донео је подједнако чврсту одбрану црвено-белих, али и бољу игру у нападу. Погађао је Марјановић, а надовезали се Липовиј и Раденовић па је Звезда серијом 11:2 стекла девет поена предности (41:32). У наставку су изабраници Дејана Радоњића успешно одржавали стечену предност пре свега захваљујући константно доброј одбрани. Тако је било до завршнице трећег периода када се догодио пад концентрације у редовима црвено-белих. Борбени кошаркаши Задра су то искористили и серијом 8:0 пришли на само поен заостатка (46:45). У неугодним тренуцима по Звезду, када се домаћа публика разбудила, а играчи растрчали црвено-бели су поново стегли одбрану. Из добре одбране стигли су лаки поени Катића, Блажича, а затим и кошеви Џенкинса па поново Катића па су изабраници тренера Радоњића поново имали на свом конту девет поена вишка (54:45). До краја меча црвено-бели су задржали концентрацију и остварили изузетно битну победу пред пут у Каунас где их већ у уторак очекује окршај са Будивелником у четвртфиналу Еврокупа. Задар – Црвена звезда Телеком 53:67 (13:15, 17:15, 9:16, 14:21) Задар: Башић 8, Иванов 2, Краљевић 12, Лоренс, Лајонс 7, Собин 17, Ђугум, Рамљак 5, Батур, Дијан 2, Простран, Шутало Црвена звезда Телеком: Ребић 6, Митровић, Блажич 9, Симоновић 5, Марјановић 11 (7ск), Раденовић 8, Катић 12 (6ск), Тејић, Нелсон 3 (6ск, 4ас), Џенкинс 7, Липовиј 6, Драгићевић. Извор: ккцрвеназвезда.рс