(VIDEO) ABA: Pobeda Zvezde u Zadru za overu prvog mesta

U sezoni 2009/2010 Crvena zvezda je slavila u poslednjem kolu u Zadru i na taj način obezbedila opstanak u ABA ligi. Nakon četiri godine posta crveno-beli su ponovo slavili u Dalmaciji sa 67:53 i tako dva kola pre kraja regularnog dela ABA lige potvrdili prvo mesto u regionalnom takmičenju.

Četa trenera Radonjića do pobede nije došla ni malo lako. Motivisani rival koji se grčevito bori za opstanak pružio je jak otpor tokom većeg dela utakmice, ali crveno-beli su čvrstom odbranom početkom poslednje deonice ugasili sve nade fenjerašu da bi mogao do pobede. Trener Radonjić je u ovom meču pružio priliku svim igračima, osim Luki Mitroviću koji se zagrevao sa saigračima po prvi put od neugodne povrede . Prvu ozbiljniju minutažu u crveno-belom dresu dobio je Oleksandr Lipovij i upisao je šest poena, a isto je učinio i Nikola Rebić. Od početka utakmice viđena je velika borba. Zadrani su motivisano započeli meč i velikim zalaganjem jasno pokazali koliko je ova utakmica značajna za njih. Trener Radonjić je na drugoj strani mešao karte pa je prvu ozbiljniju minutažu u crveno-belom dresu dobio Lipovij, dok je u dobrom delu druge deonice igru organizovao jedan od najmlađih igrača Zvezde Rebić. Prvo poluvreme je obeležila izrazito tvrda igra, čvrste odbrane, ali i brojni promašaji na obe strane. U utakmici sa malim brojem poena nijedna ekipa nije mogla do osetnijeg vođstva pa se i na veliki odmor otišlo pri nerešenom rezultatu (30:30). Početak treće deonice doneo je podjednako čvrstu odbranu crveno-belih, ali i bolju igru u napadu. Pogađao je Marjanović, a nadovezali se Lipovij i Radenović pa je Zvezda serijom 11:2 stekla devet poena prednosti (41:32). U nastavku su izabranici Dejana Radonjića uspešno održavali stečenu prednost pre svega zahvaljujući konstantno dobroj odbrani. Tako je bilo do završnice trećeg perioda kada se dogodio pad koncentracije u redovima crveno-belih. Borbeni košarkaši Zadra su to iskoristili i serijom 8:0 prišli na samo poen zaostatka (46:45). U neugodnim trenucima po Zvezdu, kada se domaća publika razbudila, a igrači rastrčali crveno-beli su ponovo stegli odbranu. Iz dobre odbrane stigli su laki poeni Katića, Blažiča, a zatim i koševi DŽenkinsa pa ponovo Katića pa su izabranici trenera Radonjića ponovo imali na svom kontu devet poena viška (54:45). Do kraja meča crveno-beli su zadržali koncentraciju i ostvarili izuzetno bitnu pobedu pred put u Kaunas gde ih već u utorak očekuje okršaj sa Budivelnikom u četvrtfinalu Evrokupa. Zadar – Crvena zvezda Telekom 53:67 (13:15, 17:15, 9:16, 14:21) Zadar: Bašić 8, Ivanov 2, Kraljević 12, Lorens, Lajons 7, Sobin 17, Đugum, Ramljak 5, Batur, Dijan 2, Prostran, Šutalo Crvena zvezda Telekom: Rebić 6, Mitrović, Blažič 9, Simonović 5, Marjanović 11 (7sk), Radenović 8, Katić 12 (6sk), Tejić, Nelson 3 (6sk, 4as), DŽenkins 7, Lipovij 6, Dragićević. Izvor: kkcrvenazvezda.rs