Српкиње потукле Турску за полуфинале Еуробаскета! (ВИДЕО)

БУДИМПЕШТА - Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је вечерас у Будимпешти селекцију Турске са 75:63 (18:18, 10:9, 26:11, 21:25) и пласирала се у полуфинале Европског првенства у Мађарској и Румунији.
Јелена Миловановић у дуелу са тамнопутом Туркињом (Фото: FIBA/Ciamillo-Castoria/Castoria)

Поред пласмана међу четири најбоље екипе Старог контитнента, изабранице Марине Маљковић избориле су учешће на квалификационом турниру за Олимпијске игре у Рио де Жанеиру 2016. године. Српске кошаркашице успеле су да наплате дуг из прошлости и реванширају се Турској за болне поразе на претходном такмичењима. Брзом игром "разбиле" су одбрану противника и када је било најпотребније приказале можда и најбољу партију до сада на шампионату. Питање победника решено је почетком треће четвртине када је Маљковићевкин тим серијом 14:2 дошао до двоцифрене предности (42:29, 24. минут). У тим тренуцима девојке у црвеним дресовима у потпуности су зауставиле противничке играчице, посебно тамнопуту Лару Сандерс, која је сусрет завршила са 25 поена и 10 скокова. У победничком тиму убедљиво најбоља била је Ана Дабовић са 31 поеном, а двоцифрен учинак имале су Јелена Миловановић са 15 и Милица Дадобвић са 10 поена. Србија ће у петак (18) у полуфиналу играти против бољег из меча Белорусија - Литванија. Погледајте невероватан погодак Ане Дабовић са половине терена за коначних 75:63: