Amerikanci opet fatalni po Srbe!

ČIKAGO - Muška odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je drugi poraz u B grupi ovogodišnjeg izdanja Svetske lige, ali je za razliku od jučerašnjeg meča osvojila bod pošto su Amerikanci jutros pobedili izabranike Igora Kolakovića sa 3:2 (25:22, 25:12, 26:28, 23:25 i 15:13).

Utakmicu u dvorani Univerziteta Ilinoj Paviljon posmatralo je 3.300 gledalaca, a sudili su Argentinac Ernan Gonsalo Kasamikela i Deni Sespedes Lasi i z Dominikanske Republike. Za razliku od prvog duela dveju reprezentacija, koji su Amerikanci dobili sa 3:0, drugi je bio znatno neizvesniji iako nije tako izgledalo posle prva dva seta. U prvom srpski odbojkaši su bili ravnopravni do same završnice. U drugom, međutim, došlo je do potpune dekoncentracije srpskih reprezentativaca koja je za posledicu imala nestvarnih 13 poena razlike za američki tim. U naredna dva seta vodila se ravnopravna borba, a oba je na razliku dobila Srbija. Neizvesnost se produžila i u odlučujućem setu. Na žalost, on je pripao Amerikancima koji su ostali jedini neporaženi tim u grupi posle šest utakmica. Utakmice najboljih srpskih odbojkaša i Amerikanaca, pored takmičarskog, imale su i humanitarni karakter pošto je od svake prodate ulazice izdvojen po jedan dolar za pomoć poplavljenim područjima u Srbiji. Donaciju će uplatiti Sportska organizacija grada Čikaga, inače prestonice države Ilinoj. Takmičenje u Svetskoj ligi nastavlja se narednog vikenda. Reprezentacija Srbije gostovaće u Surgutu gde će u petak i subotu igrati dve utakmice protiv Rusije. Obe počinje u 14,00 h po nasem vremenu. Izvor: Tanjug