Monako ubedljiv u Londonu, Leverkuzen srušio Atletiko!

Veliko iznenađenje na Emiratima Monako je uspeo da savlada favorizani Arsenal. Doduše, tobdžije su sve vreme imali incijativu, a “kneževi” su do pogodaka došli sa dosta sreće, naročito u finišu kada su igrači Arsenala sve karte bacilli u napad.

U Londonu u prvih pola sata igre nije donelo mnogo uzbuđenja, pa je stvari u svoje ruke pokušao da preuzme Loran Košelni. Na levom boku je oduzeo loptu, ušao u šesnaesterac i gađao gol, ali pravo u Subašića. Dva minuta kasnije dobru šansu imao je Aleksis Sančes. Čileanac je negde iznad bele tačke prihvatio loptu i gađao suprotne rašlje, ali je Subašić izbacio u korner. Nastavio je Arsenal sa pritiskom ali ni Žiru nije bio precizan. Kazna je stigla samo tri minuta kasnije jer je Kondogbija uz mnogo sreće savladao Ospinu. Šutirao je sa više od 25 metara, lopta je pogodila Mertezakera i prevarila meksičkog golmana na golu Arsenala. Na početku drugog dela novi šok za tobdžije. Posle kontre Verbatov je sa ivice šesnaesterca savladao Ospinu. Pokušavali su fudbaleri Arsenala da preokrenu rezultat, ali sve pokušaje je osujetio sjajni Subašić. Ozil, Sančez i u finišu Velbek su imali lepe prilike, ali lopta jednostavno nije htela u mrežu sve do nadoknade kada je posle kornera Sančeza Oksled Čemberlejn ipak savladao Subašića. Međutim, samo dva minuta kasnije čini se da je Fereira Karasko zapečatio sudbinu “tobdžija” posle kontre sa ivice šesnesterca savladao je Ospinu. Fudbaleri Bajera i Atletika odigrali su odličan meč u prvoj utakmici osmine finala u Ligi šampiona pun tempa, sudara, sve je prštalo u Baj arena. I jedni i drugi napadali su sa šest – sedam igrača, ali branili su se sa 10. Nešto više incijative imali su “farmaceuti” koji su u prvom delu bili i nešto opasniji, ali jedinu pravu priliku u prvom delu imao je Tijago, koji je posle kornera sa desne strane u nadoknadi šutirao poluvolejem sa desetak metara, ali je golman Leno fantastičnom intervencijom uspeo da sačuva svoju mrežu. I u nastavku se igralo dobro i posle desetak minuta igra Bajer je poveo. Belarabi je promešao odbranu Atletika i onda petom uposlio Čalhanolua, koji je snažnim šutem savladao Moju. G. Kovač Bajer – Atletiko 1:0 (0:0) Leverkuzen: Baj arena, gledalaca: 31.000, sudija: Kralovec (Češka), strelac : Čalhanoglu u 57. minutu. Žuti kartoni: Papadopulos, Vendel, Kisling (Bajer), Tijago, Godin, Kastro, Tores, Ganes (Atletiko). Crveni karton: Tijago (Atletiko). Bajer: Leno – Hilbert, Papadopulos, Spahić, Vendel – Kastro, Bender (Rolfs)– Belarabi, Čalhanolu(Brant), Hjong Min – Drmić (Kisling). Atletiko: Moja – Huanfran, Miranda, Godin, Sikera (Hesus Games) – Tijago, Gabi, Arda Turan (Tores), Saul (Raul Garsija) – Grizman, Mandžukić. Arsenal – Monako 1:3 (0:1) London: Stadion Emirati, gledalaca 56.000, sudija: Ajtekin (Nemačka), strelci: Okslejd Čenberlejn u 91. Za Arsenal, a Kondogbija u 38. Berbatov u 53. i Fereira Karasko u 94. minutu za Monako.Žuti kartoni: Kokelan, Belerin. Ezil (Arsenal), Elderson (Monako). Arsenal: Ospina – Belerin, Mertezaker, Košelni, Gibs – Kokelan(Oksled Čemberlejn), Kasorla (Rosicki), Ezil – Velbek, Žiru, Sančes. Monako: Subašić – Ture, Valas, Abdenur, Elderson – Mutinjo, Kondogbija, Fabinjo – Marsial(Bernando Silva), Dirar(Kurzava), Berbatov(Fereira Karasko).
Izvor: Dnevnik