NOVAK U NAJLOŠIJEM IZDANJU KARIJERE: Eliminisan od 109. igrača sveta u Indijan Velsu! (VIDEO)

Novak Đoković poražen u drugom kolu Indijan Velsa. Japanac Taro Daniel bolji od srpskog tenisera, rezultatom 2:1 (7:6 (7:3), 6:4, 1:6).

Novak u najlošijem izdanju karijere (Foto: JuTjub)

Đoković je pokazao na početku meča da je željan tenisa i nadigravanja, ali vrlo brzo je postalo jasno da je potrebno vreme kako bi se, nekada najbolji svetski teniser, vratio u formu. Novak je otvorio meč osvojenim gemom bez izgubljenog poena. Japanac je poveo sa 40:0 na prvom servis gemu, ali Đoković se vratio i namučio protivnika, ali je Daniel izjednačio. Zatim je Novak, ponovo bez izgubljenog poena, osvojio gem, a potom i napravio brejk za lepu prednost 3:1. Međutim, kako je vreme odmicalo, Đoković je grešio sve više. Imao je set loptu pri rezultatu 5:2, ali se Japanac vratio u meč i preokrenuo. Na kraju, igrao se taj-brejk, pola časa nakon set lopte za Đokovića. Daniel je pobedio u taj-brejku sa 7:3, a šest poena je osvojio Novakovim neiznuđenim greškama. U drugom setu velika borba. Sigurni i Novak i Daniel na servisu, ali je Đoković došao do brejka i poveo sa 4:3 Onda je mirno priveo set kraju, iako je protivnik pružao veliki otpor. Japanac je bolje započeo treći set, pošto je došao rano do brejka i poveo sa 3:1. Novak je i dalje grešio, Danielu je raslo samopouzdanje, pa je udarao sve preciznije i jače. Ali, duga pauza je očigledno ostavila traga na Novaku Đokoviću, što se videlo u njegovoj igri a i kretanju u trećem setu. Daniel je na kraju ubedljivo osvojio treći set - 6:1, i ostvario najznačajniju pobedu u karijeri. Kako je povratak Novaka Đokovića na teren okarakterisao Bris Beker, pročitajte OVDE. Izvor: RTS