AUTOGOL I PAD U NESVEST: Iranci šokirali Marokance i pobedili golom u 95. minutu

Fudbaleri Irana savladali su Maroko 1:0 autogolom u 92. minutu duela na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Detalj sa utakmice (Foto: jutjub)

Meč je obeležio veoma siromašan sadržaj fudbala, ali i padanje u nesvest marokanskog fudbalera Amrabatabana u 72. minutu.

Tri boda Irancima doneo je Buaduz autogolom u petom minutu nadoknade vremena.

Marokanci su krenuli agresivno od starta, dominirali, Iranci nisu mogli da se sastave sa loptom. Marokanci su pretili preko Aritija, potom El Kabija. Zatim su za samo pet sekundi imali tri ozbiljna šuta iz neposredne blizine, probali su El

Kabi i Belhanda, ali je zid Iranaca ostao neprobojan.

Iranci su u nastavku uspeli da se oslobode pritiska. Dali su sve od sebe da kontrama i nakon prekida ugroze rivala. Azmun je dva minuta pre kraja poluvremena umalo doneo prednost Iranu. Bio je jedan na jedan sa golmanom, ali Munir je fenomenalno skinuo neviđenu šansu, pa je ostalo 0:0.

Saudijski princ kažnjava igrače zbog jučerašnje ruske "petarde", više OVDE.

Za razliku od prvog, drugi deo meča bio je još siromašniji, ne da nije bilo golova, nego ni pravog uzbuđenja pred golovima. Sve do autogola Marokanca u 95. minutu meča.

Ranije danas, Urugvaj je rezultatom 1:0 savladao selekciju Egipta golom Himeneza u 90. minutu.

Izvor: Kurir