Звездин ураган одувао "Грађевину"!

Фудбалери Црвене звезде везали су десети узастопни тријумф у домаћем шампионату пошто су на Бањици убедљиво савладали екипу Рада. Казнена експедиција Миодрага Грофа Божовића наставила је да терорише противничке екипе у Суперлиги Србије пошто је у првом мечу 14. кола домаћег шампионата убедљиво савладала екипу Рада на Бањици резултатом 3:0 (1:0)!
Марко Грујић (Фото: Принтскрин јутјуб)

Рад - Будаковић, Љубинковић, Мараш, Прљевић, Ђурић, Видић, Трнинић, Ненадовић (од 82' Љујић), Веселиновић (од 72' Милисављевић), Денић, Лутовац (од 57' Младеновић). Црвена звезда - Кахриман, Петковић, Павићевић, Јовановић (од 73' Мбођ), Ибањез, Грујић, Доналд, Срнић (од 69' Ристић), Катаи, Плавшић, Хуго Виеира (од 46' Јовић). Први пут после пет година фудбалери Рада и Црвене звезде одиграли су меч на стадиону "Краљ Петар II" на Бањици чиме је домаћи састав коначно био у равноправном положају јер је уз себе имао подршку "Јунајтед Форса". Црвено-бели су утакмицу на Бањици почели у саставу који је низао победе у претходних девет кола а у конкуренцији за тим није био само Идан Веред који се повредио на тренингу. Већ од првог минута гости су преузели иницијативу, донекле је томе допринело и опредељење стратега Рада Милана Милановића који је тако поставио игру у првом полувремену. Током првих десет минута фудбалери Црвене звезде створили су неколико одличних прилика од којих је најбоља виђена након слободног ударца у осмом минуту. Марко Грујић тукао је искоса са десне стране али је голман Милош Будаковић био добро постављен па је успео да заустави тај ударац. Екипа Рада фокусирала се на одбрану свог гола па је само у неколико наврата успевала да запрети из контранапада од којих треба издвојити онај из 15. минута. Борко Веселиновић је повукао лопту а ударац у оквир гола Дамира Кахримана упутио је Ђорђе Денић. Осим описане прилике из 15. минута фудбалери домаћег тима нису успели да ураде ништа друго вредно помена. О томе колико су били фокусирани на одбрану свог гола сведочи податак да је Звезда до 22. минута извела седам корнера. Завршница првог дела игре изнедрила је један од ретких контранапада Црвене звезде из којег су гости стигли до водећег гола. Мичел Доналд одузео је лопту испред шеснаестерца гостујуће екипе, а онда је на сцену ступио Марко Грујић. Млади репрезентативац Србије повукао је лопту са своје половине, пружио неколико дугих корака а онда је са тридесетак метара удаљености распалио по лопти и постигао један од најлепших погодака од почетка сезоне! Недуго након спектакуларног поготка Марка Грујића судија Игор Стојиљковић означио је крај првог дела игре који су црвено-бели заслужено решили у своју корист. Слику која је виђена током првог дела игре пресликана је на наставак меча. Лидер на табели био је решен да голом у раној фази наставка стави тачку на тријумф али је одбрана Рада успевала да одоли многобројним налетима црвено-белих. Одличну прилику пропустио је Александар Катаи већ у 48. минуту када је голман Рада Милош Будаковић ногом зауставио шут који је ишао између његових ногу. Стрелац гола Марко Грујић још три пута је тукао са дистанце али му се није дало да поново савлада данас одличног Будаковића. Фудбалери Рада тек на махове су правили излете на половину Црвене звезде а због прегрубе игре у последњих двадесет минута играли су са играчем мање пошто је судија искључио Немању Видића. У таквим околностима екипи Рада је било тешко да створи прилику за изједначење али је и поред тога постојала жеља да се угрози гол Дамира Кахримана. Простор који је гостујући тим добио у завршници преточен је у голове у самом финишу сусрета. Други погодак за Црвену звезду постигао је Михаило Ристић на асистенцију Александра Катија у 89. минуту сусрета, док је коначан резултат поставио данас сјајни Катаи у трећем минуту надокнаде времена! Након данашњег тријумфа на Бањици Црвена звезда је повећала предност у односу на ривале али не треба заборавити да црвено-бели имају меч мање у односу на пратиоце.
Прочитајте још:УЕФА: “Косово је Србија“ је расистичко скандирањеДруловић нови тренер Партизана (ВИДЕО)
Извор: sportske.net