Zvezdin uragan oduvao "Građevinu"!

Fudbaleri Crvene zvezde vezali su deseti uzastopni trijumf u domaćem šampionatu pošto su na Banjici ubedljivo savladali ekipu Rada. Kaznena ekspedicija Miodraga Grofa Božovića nastavila je da teroriše protivničke ekipe u Superligi Srbije pošto je u prvom meču 14. kola domaćeg šampionata ubedljivo savladala ekipu Rada na Banjici rezultatom 3:0 (1:0)!
Marko Grujić (Foto: Printskrin jutjub)

Rad - Budaković, LJubinković, Maraš, Prljević, Đurić, Vidić, Trninić, Nenadović (od 82' LJujić), Veselinović (od 72' Milisavljević), Denić, Lutovac (od 57' Mladenović). Crvena zvezda - Kahriman, Petković, Pavićević, Jovanović (od 73' Mbođ), Ibanjez, Grujić, Donald, Srnić (od 69' Ristić), Katai, Plavšić, Hugo Vieira (od 46' Jović). Prvi put posle pet godina fudbaleri Rada i Crvene zvezde odigrali su meč na stadionu "Kralj Petar II" na Banjici čime je domaći sastav konačno bio u ravnopravnom položaju jer je uz sebe imao podršku "Junajted Forsa". Crveno-beli su utakmicu na Banjici počeli u sastavu koji je nizao pobede u prethodnih devet kola a u konkurenciji za tim nije bio samo Idan Vered koji se povredio na treningu. Već od prvog minuta gosti su preuzeli inicijativu, donekle je tome doprinelo i opredeljenje stratega Rada Milana Milanovića koji je tako postavio igru u prvom poluvremenu. Tokom prvih deset minuta fudbaleri Crvene zvezde stvorili su nekoliko odličnih prilika od kojih je najbolja viđena nakon slobodnog udarca u osmom minutu. Marko Grujić tukao je iskosa sa desne strane ali je golman Miloš Budaković bio dobro postavljen pa je uspeo da zaustavi taj udarac. Ekipa Rada fokusirala se na odbranu svog gola pa je samo u nekoliko navrata uspevala da zapreti iz kontranapada od kojih treba izdvojiti onaj iz 15. minuta. Borko Veselinović je povukao loptu a udarac u okvir gola Damira Kahrimana uputio je Đorđe Denić. Osim opisane prilike iz 15. minuta fudbaleri domaćeg tima nisu uspeli da urade ništa drugo vredno pomena. O tome koliko su bili fokusirani na odbranu svog gola svedoči podatak da je Zvezda do 22. minuta izvela sedam kornera. Završnica prvog dela igre iznedrila je jedan od retkih kontranapada Crvene zvezde iz kojeg su gosti stigli do vodećeg gola. Mičel Donald oduzeo je loptu ispred šesnaesterca gostujuće ekipe, a onda je na scenu stupio Marko Grujić. Mladi reprezentativac Srbije povukao je loptu sa svoje polovine, pružio nekoliko dugih koraka a onda je sa tridesetak metara udaljenosti raspalio po lopti i postigao jedan od najlepših pogodaka od početka sezone! Nedugo nakon spektakularnog pogotka Marka Grujića sudija Igor Stojiljković označio je kraj prvog dela igre koji su crveno-beli zasluženo rešili u svoju korist. Sliku koja je viđena tokom prvog dela igre preslikana je na nastavak meča. Lider na tabeli bio je rešen da golom u ranoj fazi nastavka stavi tačku na trijumf ali je odbrana Rada uspevala da odoli mnogobrojnim naletima crveno-belih. Odličnu priliku propustio je Aleksandar Katai već u 48. minutu kada je golman Rada Miloš Budaković nogom zaustavio šut koji je išao između njegovih nogu. Strelac gola Marko Grujić još tri puta je tukao sa distance ali mu se nije dalo da ponovo savlada danas odličnog Budakovića. Fudbaleri Rada tek na mahove su pravili izlete na polovinu Crvene zvezde a zbog pregrube igre u poslednjih dvadeset minuta igrali su sa igračem manje pošto je sudija isključio Nemanju Vidića. U takvim okolnostima ekipi Rada je bilo teško da stvori priliku za izjednačenje ali je i pored toga postojala želja da se ugrozi gol Damira Kahrimana. Prostor koji je gostujući tim dobio u završnici pretočen je u golove u samom finišu susreta. Drugi pogodak za Crvenu zvezdu postigao je Mihailo Ristić na asistenciju Aleksandra Katija u 89. minutu susreta, dok je konačan rezultat postavio danas sjajni Katai u trećem minutu nadoknade vremena! Nakon današnjeg trijumfa na Banjici Crvena zvezda je povećala prednost u odnosu na rivale ali ne treba zaboraviti da crveno-beli imaju meč manje u odnosu na pratioce.
Izvor: sportske.net