ЛЕ: Фиорентина понизила Рому, Динамо прегазио Евертон; Погледајте ко је још стигао у четвртфинале

Фудбалери Наполија први су четвртфиналисти Лиге Европе пошто су у Москви, у реванш утакмици осмине финала, одиграли против домаћег Динама нерешено 0:0.
Наполи први стигао до четвртфинала ЛЕ (Фото: ЈуТјуб принтскрин)

Фудбалери Волфсбурга, Брижа, Севиље и Зенита пласирали су се у четвртфинале Лиге Европе пошто су били успешни у реванш утакмицама осмине финала. Волфсбург је у Милану победио Интер са 2:1 и прошао даље након што је славио и у првом мечу код куће (3:1), Севиља је такође поново победила Виљареал (2:1), као и Бриж екипу турског Бешикташа (3:1), док је Зениту био довољан минималан пораз у Торину (1:0) пошто је на домаћем терену славио са 2:0. Интер је наставио серију очајних резултата и новим неуспехом разочарао навијаче, а тренер Роберто Манћини поново је на клупи оставио српског дефанзивца Немању Видића. Здравко Кузмановић такође није био у стартној постави неро-азура, а у игру је ушао у 55. минуту. У преосталом реваншу осмине финала између Ајакса и Дњепра играју се продужеци. Холанђани су првих 90 минута игре добили са 1:0, истим резултатом којим су поражени на гостујућем терену. Фудбалери Фиорентине и кијевског Динама пласирали су се у четвртфинале лиге Европе пошто су у двомечу осмине финала били успешнији од Роме, односно Евертона. Фиорентина је у реваншу као гост неочекивано лако савладала Рому са 3:0 и прошла даље наког ремија у првом сусрету у Фиренци (1:1). Цео посао "виола" је одрадила у првом полувремену, када је просто "згромила" Римљане са три брзометна гола и потом у наставку рутински сачувала предност. Адем Љајић у саставу Роме био је стартер, али је морао ван терена у завршници због два жута картона, док је Ненад Томовић у екипи гостију играо од 41. минута. Подвиг је направио кијевски Динамо савладавши на домаћем терену екипу Евертона са 5:2 и прошао у четвртфинале након пораза у првом мечу у Ливерпулу од 2:1. Резултати:
  • Бешикташ - Бриж 1:3 (Рамон 48 - Де Сутер 61, Мбомбо 80, 90), први меч 1:2, даље иде Бриж.
  • Интер - Волфсбург 1:2 (Паласио 71 - Калигури 24, Бендтнер 89), први меч 1:3, даље иде Волфсбург.
  • Севиља - Виљареал 2:1 (Ибора 69, Суарез 83 - Дос сантос 73), први меч 3:1, даље иде Севиља.
  • Торино - Зенит 1:0 (Глик 90), први меч 0:2, даље иде Зенит.
  • Ајакс - Дњепар 2:1(Базер 60, Хорн 117 - Конопљанка 97), први меч 0:1, даље иде Дњепар.
  • Рома - Фиорентина 0:3 (Родригез 9. пенал, Алонсо 18, Басанта 22), први меч 1:1, даље иде Фиорентина.
  • Динамо Кијев - Евертон 5:2 (Јармоленко 21, Теодорчик 35, Велосо 37, Гусев 56, Антунес 76 - Лукаку 29, Џагјелка 82), први меч 1:2, даље иде Динамо Кијев.
  • Динамо Москва - Наполи 0:0, први меч 1:3, даље иде Наполи.
Жреб четвртфиналних парова Лиге Европе биће одржан сутра у седишту УЕФА у Ниону.