(VIDEO) DOMINACIJA NOVAKA ĐOKOVIĆA: 6:0 u poslednjem setu za petu titulu u Australiji!

MELBURN - U svom najboljem meču na ovogodišnjem Australija openu, Novak Đoković je savladao Endija Marija rezultatom 3:1, po setovima 7:6 (7-5), 6:7 (4-7), 6:3, 6:0.
Petostruki šampion Australija opena: Novak Đoković (Foto: JuTjub printskrin)

U meču koji je trajao tri sata i četrdeset minuta viđena je prilično izjednačena borba. Meč su obeležili dugački poeni sa neizvesnim ishodom, a prevagu je ponovo donela mentalna snaga srpskog asa. O dominaciji na Australija openu 2015. govori i podatak da je u ovom meču Novak je izgubio jedini set na ovogodišnjem turniru. U toku tog, drugog, seta se desio i jedan incident (VIDEO 4) kada je nekoliko aktivistkinja "Australija open za izbeglice" uletelo na teren. U tom trenutku Novak je imao prednost brejka i pitanje je da li bi rezultat bio i ubedljiviji da se Marej tokom te pauze nije presabrao i preuzeo inicijativu.
Izvor: Pravda