CARICA MILICA DONELA SRBIJI PRVO ZLATO U TOKIJU! Mandićeva 2. put na olimpijskom tronu!

Prvo zlato za Srbiju u Tokiju!

Milica Mandić. (Foto: Jutjub)

Reprezentativka Srbije u tekvondou Milica Mandić ponovo je postala olimpijska šampionka!

Milica je u finalu olimpijskog turnira u kategoriji 67+ kilograma savladala sjajnu Dabin Li iz Južne Koreje (10:7) i osvojila zlatnu medalju na OI u Tokiju.

Olimpijska šampionka iz Londona 2012. godine ispisala je istoriju srpskog sporta, pošto je postala jedini sportista sa dva osvojena zlata na Olimpijskim igrama.

Srbija je do sada osvojila tri medalje u Tokiju. Nakon srebra koje je osvojio strelac Damir Mikec i bronzetekvondiskinje Tijane Bogdanović, Milica je donela i najsjajnije odličje u riznicu srpskog olimpijskog tima.

"Tripla kruna" za šahiste PEP-a! Više o tome OVDE.

Izvor: Kurir