Nemci kratko ali ubitačno protiv Amera

Fudbalska reprezentacija Nemačke pobedila je SAD sa 1:0 (0:0) golom Tomasa Milera u 55. minutu po pljusku u Resifeu, a obe selekcije su se plasirale u osminu finala Mundijala iz grupe G, zahvaljujući tome što je Portugal sa 2:1 pobedio Ganu i ima slabiju gol-razliku.
Eplindex.com.

Duel Amerikanaca i Nemaca bio je i duel i dva bivša saradnika, selektora Jirgena Klinsmana i Joakima Leva, koji je rešio da malo izmeni sastav u odnosu na prve mečeve, pa su od početka šansu dobili Švajnštajger i Podolski. I jednima i drugima je odgovarao remi za miran odlazak u osminu finala, nije se znalo ko je glasniji u najavama da će se napadati trijumf, a epilog prvog poluvremena bio je pisan po scenariju svih koji su očekivali prijateljski meč. U početku su "panceri" vršili pritisak, najviše preko desnog boka i predvodnici su bili Ozil i Miler, da bi se oko sredine poluvremena Amerikanci oslobodili, pa je Zusi ušao u šansu iskosa sa leve strane, poslavši loptu preko gola. On je u 30. minutu bio i akter komičnog sudara sa sudijom Irmatovim posle kog je završio na zemlji, a posle toga je tek viđena ozbiljnija pretnja po SAD. Ozil je oštro šutirao po klizavom terenu iskosa sa leve strane, ali pravo u Hauarda, što je bilo praktično sve vredno pomena, viđeno u prvih 45 minuta. U svlačionici, Lev je rešio da na klupi ostane Podolski i na teren pošalje Miroslava Klosea, željnog gola kojim bi sa 16 pogodaka bio ispred legendarnog Brazilca Ronalda kao najbolji mundijalski strelac u istoriji. Od postavljanja samostalnog rekorda nije bilo ništa, jer nije uspeo da iskoristi jedan centaršut Švajnštajgera za željeni učinak u 52. minutu. Trenutak odluke dogodio se tri minuta kasnije kada je najpre Mertesaker naterao Hauarda na odličnu odbranu, a lopta se u nastavku akcije odbila do Milera koji je sa 20-tak metara elegantnim udarcem pogodio donji desni ugao u malu mrežu za konačan rezultat. Tim pogotkom je pala u vodu "teorija zavere" ili već "viđeni" scenario o kome se govorilo uoči ovog meča, ali su ove dve selekcije po svemu prikazanom zasluženo prošle u osminu finala iz grupe G. Izvor: Blic sport