Borković - šampion Evrope

SICILIJA – Najbolji srpski automobilista Dušan Borković ostvario je najveći uspeh u karijeri pošto je na stazi Pergusa u Italiji, zauzeo četvrto mesto u drugoj trci, što je bilo dovoljno za osvajanje titula šampiona Evrope (ETČ).
Borković - za dobrim vozačem prašina se diže! (Foto: JuTjub)

Srpski vozač je na svakom od prethodnih pet vikenda pobedio bar jednom, ali je usled pucanja gume, na prvoj trci, izleteo sa staze i udario u zastitnu ogradu. Druga trka dana bila je zakazana samo dva sata nakon prve, ali je Borkovićev tim uspeo da sredi automobil za trku. Iako je ostako bez bodova, u drugoj trci mu je bilo dovoljno samo da završi trku, odnosno da pređe devet od ukupno 11 krugova, što je Borković i uradio sa 110 bodova u generalnom plasmanu stigao do najvećeg uspeha u karijeri.
Izvor: Tanjug