Srbija ostala bez bronze, Kazahstan za istoriju (VIDEO)

Futsal reprezentacija Srbije nije uspela da osvoji medalju na Evropskom prvenstvu, pošto je u meču za treće mesto poražena od Kazahstana 5:2 (1:0).
"Orlovi" završili EP na četvrtom mestu (Foto: Jutjub)

Pred oko 11.000 gledalaca u Kombank areni, tri gola za Kazahstance postigao je Daglas Žunior, a po jedan Žamankulov i golman Igita. Golove za Srbiju postigli su Rakić i Rajčević. Prvo poluvreme proteklo je ravnopravnoj borbi dva rivala, a jedini pogodak bio je posledica neopreznosti srpske odbrane i loše intervencije golmana Aksentijevića. Tek što je počelo drugo poluvreme, Kazahstan je duplirao prednost, a kada je Daglas Žunior deset minuta pre kraja meča postigao treći pogodak za svoju ekipu - bilo je jasno da se do medalje ne može. Ipak, iako su u jednom trenutku gubili sa 5:0, futsaleri Srbije, nošeni podrškom sa tribina Kombank arene, stigli su u finišu meča do dva pogotka i tako se časno oprostili od šampionata Evrope. U finalu od 21 sat sastaju se Španija i Rusija. www.youtube.com/watch